ANKARA 19. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Mamak'ta 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 19. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01049190
Şehir : Ankara / Mamak
Semt-Mahalle : BOĞAZİÇİ MAH. / BOĞAZİÇİ
Oda Sayısı : 3+1
: 95
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 7
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

GÜÇLÜ ANADOLU 11.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2689 ESAS
Muhammen Bedeli
:
220,000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.10.2019 11:55
İkinci Satış Günü
:
21.11.2019 11:55
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
19. İCRA DAİRESİ
2019/2689 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Mamak İlçe, 36414 Ada, 1 Parsel, BOĞAZİÇİ Mahalle, 2. kat 18 nolu bağımsız bölüm.
Satışı istenilen taşınmazın bulunduğu bina :
Bina ayrık nizam betonarme karkas olarak 3 bodrum + zemin + 3 normal kat olarak inşa edilmiştir.
Binaya giriş hem 1091.sokak hem de 1090.sokak üzerinden sağlanmaktadır.Binanın dış cephesi sıva üzeri boyalıdır. Dekoratif amaçlı fuga uygulamaları yapılmıştır. Bina giriş kapısı camlı demir doğramadır. Bina zemin katında giriş ve koridor zeminleri mermer kaplamalı duvarları 1,20 m seramik kalan kısmı sıvalı ve boyalıdır. Diğer katlarda duvarlar fasarit kaplıdır. Merdiven korkulukları demir doğramadır. Binada asansör mevcut ve keşif tarihi itibari ile çalışır vaziyettedir.
Binada normal katlarda her katta 5 adet mesken yer almaktadır.Bölgede Elektrik, su, yol, kanalizasyon, otobüs gibi her türlü Belediye hizmeti mevcuttur.
İKİNCİ NORMAL KAT, 18 BAĞIMSIZ BÖLÜM NUMARALI MESKEN:
Dairenin giriş kapısı çelik kapıdır.Mesken 3 Oda, Salon, Antre, Hol, Mutfak, Banyo, Kiler, WC ve 2 Balkondan müteşekkildir. Antre ve hol zemini seramik kaplıdır. Duvarları plastik boyalı, tavanı boyalı ve kartonpiyerlidir. Salon zemini laminat parke kaplı, duvarları plastik boyalı, tavanı boyalı ve kartonpiyerlidir. Odalarının zemini laminat parke kaplı, duvarları plastik boyalı, tavanı boyalı ve kartonpiyerlidir. Mutfak zemini ve duvarları seramik kaplıdır. Tavanı boyalı, mutfak tezgahı mermer, tezgah altında ve üstünde laminat kapaklı mutfak dolapları bulunmaktadır. Banyo zemin ve duvarları seramik kaplıdır. Banyoda ayaklı lavabo, duş bataryası, klozet ve süzgeç bulunmaktadır. WC zemini ve duvarları seramik kaplı olup hela taşı ve lavabo bulunmaktadır. Balkon zeminleri seramik kaplı, korkuluğu metal paslanmaz korkuluktur. İç kapılar panel kapı, pencereleri çift camlı ahşap doğramadır. Isınma kat kaloriferli olup doğalgazlı kombiden sağlanmaktadır. Fakat dairede kombi, daire içi petekler ve doğalgaz sayacı bulunmamaktadır.Daire; keşif tarihi itibariyle boş olup kullanılmamaktadır.Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği'nin Tanımlar başlıklı 4. maddesi, fıkra (ğ-3)'de verilen "Bağımsız bölüm net alanı" tanımı esaslarına göre;yerinde yapılan ölçümlere göre bağımsızın net alanı 95,00 m² olarak ölçülmüştür. Meskenin toplamı 15,00 m² yüzölçümünde olan 2 adet balkonu bulunmaktadır.
Adresi : Boğaziçi Mah. 1091 Sok Yılmaz Apartmanı No:10/18 Mamak / ANKARA
Yüzölçümü : 95 m2
Arsa Payı : 50/1241
İmar Durumu : ---
Kıymeti : 220.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 22/10/2019 günü 11:55 - 12:05 arası
2. Satış Günü : 21/11/2019 günü 11:55 - 12:05 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2689 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR