ANKARA 29. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Mamak'ta 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 29. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01063424
Şehir : Ankara / Mamak
Semt-Mahalle : ABİDİNPAŞA MAH. / ABİDİNPAŞA
Oda Sayısı : 3+1
: 94
Banyo Sayısı : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 09.10.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/173 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.11.2019 11:50
İkinci Satış Günü
:
19.12.2019 11:50
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
29. İCRA DAİRESİ
2018/173 TLMT.

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Mamak İlçe, 6551 Ada, 9 Parsel, ABİDİNPAŞA-İMAR Mahalle/Köy, 9 Nolu Bağımsız Bölüm. Bilirkişi raporuna göre: Dairenin girişinde çelik kapı vardır. Daire antre, salon, 3 oda, mutfak, wc, banyo ve 2 balkondan oluşmaktadır. Antre zemini seramik, salon ve odaların zemini ahşap parke kaplıdır. Antre duvarları lambri kaplı, salon ve odaların duvarları ve tavanları plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Bir odası salona açılmaktadır. Mutfak zemini ve duvarları (kısmen) seramik kaplı, tavanı plastik boyalıdır. Mutfak tezgahı ve evyesi mermer, tezgah alnı seramiktir. Tezgah alt ve üst ahşap dolapları kombi ve aspiratörü vardır. Wc zemini ve duvarları seramik, tavanı strafor kaplıdır. Lavabo ve wc taşı vardır. Banyo zemini ve duvarları serarmik, tavanı strafor kaplı ve kartonpiyerlidir. Ayaklı lavabo, yerden duş kabini, duş bataryası ve klozet vardır. Balkonların zemini seramik kaplıdır. Bir balkonu alüminyum doğrama ile diğeri cam balkon sistemi ile kapatılmıştır. Toplam alanları 10,5 m²'dir. İç kapılar ahşap doğrama ve yağlı boyalı, pencereleri pvc doğrama ve ısıcamlıdır. Daire güneş görmekte olup doğal gaz kombili kat kaloriferi ile ısıtılmaktadır. Halen sahibi tarafından mesken olarak kullanılmaktadır. Dairenin net alanı (balkonlar dahil) 94 m² olarak ölçülmüştür.
Adresi : Abidinpaşa Mahallesi, Kaynarca Caddesi, Ahmetler Apartmanı No: 12/9 Mamak / ANKARA
Yüzölçümü : 94 m²
İmar Durumu : Kaydındaki gibidir
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 21/11/2019 günü 11:50 - 11:55 arası
2. Satış Günü : 19/12/2019 günü 11:50 - 11:55 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/173 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR