ANKARA 17. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Mamak'ta 4+1 dubleks daire icradan satılıktır

ANKARA 17. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01062628
Şehir : Ankara / Mamak
Semt-Mahalle : TÜRKÖZÜ MAH. / AKDERE
Oda Sayısı : 4+1
: 125
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 07.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/13876 ESAS
Muhammen Bedeli
:
235,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.12.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
31.12.2019 10:00
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
17. İCRA DAİRESİ
2018/13876 ESAS

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Mamak İlçe, 37650 Ada, 13 Parsel, TÜRKÖZÜ-İMAR Mahalle/Köy, 14 Nolu Bağımsız Bölüm Ankara İli, Mamak İlçesi, türközü-imar mahallesi 37650 ada 13 parsel, 438.Sokak üzerinde mahallinde, 12 nolu 14 nolu bağımsız bölüm

-Ana taşınmazın özellikleri;
Taşınmaz bulunduğu yapı, 1.007,00 m² yüzölçümlü arsa üzerine kuruludur. 3B yapı sınıfında, betonarme karkas yapıda, ayrık nizamda, bodrum kat + zemin kat + 3 normal kat ve çatı katlı olarak proje ve inşa edilmiştir. Bina Girişi zemin kattan, kuzeydoğu cepheden sağlanmaktadır. Ana taşınmazda Bodrum katta; sığınak, otopark, kapıcı dairesi, su deposu, sayaç yeri, elektrik odası, meskenlere ait depolar, zemin katında; 2 adet dükkan, 2 adet mesken ve bina girişi, 1.Kat ve 2.Katta 4 er adet mesken, 3. Katta 8 adet mesken bulunmakta olup, bina toplam 20 adet bağımsız bölümden meydana gelmektedir. Binanın giriş kapısı demir doğrama, iç zeminleri giriş ve sahanlıklarda mermer kaplama, merdiven korkulukları ise alüminyum doğramadır. Binada asansör ve otopark bulunmaktadır. Çevre düzenlemesi tamamlanmıştır.Bölgede elektrik, su, yol, kanalizasyon, otobüs gibi her türlü Belediye hizmeti mevcuttur. Taşınmaz, 4.derece deprem bölgesinde yer almakta olup, bu alanda uzman kişiler tarafından incelenmesi önerilmekle birlikte, binada gözle görülen depremsel bir hasar tespit edilmemiştir.

3.Kat, 14 bağımsız bölüm no.lu çatı aralı konut nitelikli taşınmazın iç mekân özellikleri;
14 bağımsız bölüm no.lu çatı aralı konut nitelikli taşınmaz ana yapının 3.Katında, bina girişine göre sol arka ve 438.Sokağa göre sol yan ve ön cephede konumlu olup, güneydoğu ve güneybatı cephelidir.
Mimari Projesine göre; 3.Katta; Antre-hol, oda, salon, mutfak, duş wc ve balkon hacimlerinden oluşmakta olup, net; 65 m², brüt; 80 m² kullanım alanlı, Çatı katında; 3 oda, hol, kiler, banyo ve açık teras hacimlerinden oluşmakta olup, net: 60 m², brüt: 70 m² kapalı kullanım alanlı, 12 m² açık teras kullanım alanlıdır. Taşınmaz toplam net: 125 m², brüt; 150 m² kapalı, 12 m² açık teras kullanım alanlıdır.
Ana giriş kapısı çelik, iç kapı doğramaları panel, pencere doğramaları pvc ısıcamlıdır. Salon ile odalarda zemin lamine parke, duvarlar saten boyalıdır. Banyo wc bölümlerinin zemin ile duvarları seramik kaplamadır. Banyo içerisinde ayaklı lavabo, klozet ve duş yeri bulunmaktadır.Mutfakta mdf balon kapak dolaplar ve mermerit tezgah mevcut olup, zemini seramik olup, duvarları saten boyalıdır. Elektrik, su ve haberleşme tesisatları, vitrifiye, armatürleri mevcut ve kullanılır durumdaki gayrimenkulün ısıtılması doğal gaz yakıtlı kombili kalorifer tesisatı ile sağlanmaktadır. Taşınmazın kombi ve petekleri mevcuttur. Konu taşınamaz mesken olarak kullanılmaktadır
İmar Durumu : gayrimenkul bulunduğu binanın yer aldığı parsel, 1/1000 ölçekli uygulama imar planı kapsamındadır. Mamak Belediyesinde mevcut imar planına göre, Kıymet takdirine konu olan gayrimenkul Konut Alanı içerisinde yer almakta olup, TAKS; 0,40, KAKS; 1,60, HMAX; 12,50, ayrık nizam 4 kat 5m-3m çekme mesafelerine haiz yapılaşma koşullarının olduğu bilgisi alınmıştır. Parselin herhangi bir terki (yol, yeşil alan vb...) bulunmadığı tespit edilmiştir. Parselin konumu imar paftası ile uyumludur. Parsel, belediye sınırları içerisinde yer almaktadır.
Kıymeti : 235.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydu-ındaki gibi
1. Satış Günü : 04/12/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 31/12/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/13876 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR