ANKARA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Mamak'ta 5+1 çatı aralı daire icradan satılıktır

ANKARA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01036028
Şehir : Ankara / Mamak
Semt-Mahalle : GENERAL ZEKİ DOĞAN MAH. / AKDERE
Oda Sayısı : 5+1
: 263
Banyo Sayısı : 3
Bulunduğu Kat : 9
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Boş
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 07.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2442 ESAS
Muhammen Bedeli
:
340,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.10.2019 14:15
İkinci Satış Günü
:
19.11.2019 14:15
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
9. İCRA DAİRESİ
2019/2442 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Mamak İlçe, 50944 Ada, 15 Parsel, GENERAL ZEKİ DOĞAN-İMAR Mevkii, 9. Kat 33 nolu bağımsız bölüm Taşınmaz General Zeki Doğan Aile Sağlığı Merkezi' ne 450 m, Natomed Hastanesi' ne 350 m. , Ankara merkeze 14.700 m mesafededir. Daire sayısına uygun açık ve kapalı otoparkı vardır. Kameralı zil sistemi ile güvenlik sağlanır. Güvenlik odası mevcuttur. Binada iki adet asansör , normal kat merdivenleri, yangın merdiveni mevcuttur. Binada bulanan meskenlerin yaklaşık %20 si doludur. Belediye Şehir ve İş Merkezlerine giden ulaşım ağı üzerinde , orta düzey gelir gurubunun tercih ettiği yerleşim alanında yer almaktadır. Mesken çelik kapılı, antre, wc, mutfak, salon, üç oda ( bir tanesi ebeveyn banyolu) banyo, bir balkon, teras katta 2 oda ( bir tanesi ebeveyn banyolu) salon, mutfak ve terastan oluşur. Teras katta ayrıca giriş kapısı vardır. Meskenin zemininin tamamına şap dökülmüş herhangi bir kaplama yapılmamıştır. Duvarlara astar çekilmiş ancak boya ve badanası yapılmamıştır. Meskenin kapılarak ahşap pres kapı ve kasaları ile birlikte monte edilmiş şekilde bulunmaktadır. Pencere ve balkon kapılarak ahşap görünümlü PVC , montaji yapılı ancak bazılarının camları kırık ve bazıları arızalıdır. Meskenin her iki katta bulanan mutfaklarında laminat kapaklı dolap mevcuttur, ancak tezgah ve batarya yoktur. Mesken banyo, ve tuvaletlerinin duvarları seramik kaplıdır. ancak lavabo, klozet, bas sistemi, duş yeri, batarya, duşa kabin, menfez, asma tavan v.b. imalatı yapılmamıştır. Merdiven basamakları seramik kaplı olup, korkuluk ve küpeşte mevcut değildir. meskene ait bir balkon, bir adet çatı katında teras vardır. Meskenin net fadyanı alanı 1. Kat 110 m² , teras kat 100 m² , balkon 17 m²ve teras 36 m² olmak üzere toplam 263 m² olarak ölçülmüştür. Mesken kombi sistemi ile ısınma sağlanmakta olup, kombi takılı olarak bulunmamaktadır. Kabası tamamlanmış ve boş olarak bulunmaktadır. Mesken elektrik, su, telefon, kanalizasyon, doğalgaz ve otobüs gibi hizmetlerden faydalanır. Taşınmaza ilişkin diğer tüm bilgiler satış dosyasından edinilebilir. Taşınmazın satışı anında geçerli olan KDV oranının uygulanacağı hususu tüm ilgililere ihtaren tebliğ olunur.
Adresi : General Zeki Doğan İmar Mah. 508 Cad. Cumhuriyet Apt. No:47 Daire : 33 Mamak / ANKARA
Yüzölçümü : 2.432 m2
Arsa Payı : 70/2432
İmar Durumu : Tapu kayıtlarında görüldüğü gibidir.
Kıymeti : 340.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Haciz ve ipotek şerhi mevcuttur.
1. Satış Günü : 24/10/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 19/11/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2442 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. Madde 127 – (Değişik: 2/7/2012-6352/30 md.) İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgili-lerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer. Hükmünün dosyamızdan uygulanacağı hususu tüm alakadarlara ihtaren tebliğ olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR