ANKARA 29. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Mamak'ta 5+1 dubleks daire icradan satılıktır

ANKARA 29. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01077530
Şehir : Ankara / Mamak
Semt-Mahalle : KAZIM ORBAY MAH. / AKDERE
Oda Sayısı : 5+1
: 200
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 06.11.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/10501 ESAS
Muhammen Bedeli
:
350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.12.2019 10:45
İkinci Satış Günü
:
16.01.2020 10:45
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
29. İCRA DAİRESİ
2018/10501 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İli,Mamak İlçesi,Kazım Orbay-İmar Mah.36889 Ada 10 Parsel sayılı 694 M2 ana taşınmaz yüz ölçümlü,5 katlı betonarme apartman ve arsası ana taşınmaz nitelikli,75/694 arsa paylı çatı aralıklı mesken bağımsız bölüm nitelikli,3.kat 11 nolu bağımsız bölüm taşınmaz,ana taşınmazın her türlü alt yapısı mevcut,tüm belediye hizmetlerinden faydalanabilen,yakın çevresinde imarlı yapılaşmaları tamamlanmış,şehir ve iş merkezlerine ulaşımı kolay bir bölgededir,satışa konu daire çatı aralı mesken vasfında kullanılmaktadır,dairenin giriş kapısı çelik kapıdır,giriş katı hali hazırda antre,salon,1 oda,mutfak,wc,banyo ve 2 balkondan oluşmaktadır,antre,salon ve odanın zemini laminat parke kaplıdır,salon duvarı kağıt kaplı,antre ve oda duvarları ve tüm tavanlar plastik boyalı ve kartonpiyerlidir,antrede sabit ahşap dolap mevcuttur,mutfak zemini seramik,duvarları kağıt kaplı,tavanı plastik boyalı ve kartonpiyerlidir,mutfak tezgahı granit,evyesi çelik,tezgah alnı seramiktir,tezgah alt ve üst lake boyalı dolapları,ankastre ocağı,kombi ve aspiratörü mevcuttur,wc zemini ve duvarları seramik kaplı tavanı plastik boyalı ve kartonpiyerlidir,lavabo ve wc taşı mevcuttur,banyo zemini ve duvarları seramik kaplı tavanı alüminyum asma tavanlıdır,dolaplı lavabo,yerden duş kabini,duş bataryası ve klozet mevcuttur,balkonların zemini seramik kaplı olup toplam alanı 10.20 m2'dir,giriş katın kullanılan net alanı balkonlarla birlikte 100 m2'dir.üst kata antrede ahşap basamaklı merdivenle çıkılmakta olup apartman merdiven holünden ayrı giriş kapısı mevcuttur,bu kat hol,4 oda,banyo ve açık terastan oluşmaktadır,hol ve odaların zemini laminat parke kaplıdır,hol duvarları plastik boyalı,odaların duvarları plastik boyalı,bir odanın duvarları kısmen kağıt ve plastik boyalı,tavanları plastik boyalı ve kartonpiyerlidir,banyo zemini ve duvarları seramik kaplı,tavanı plastik boyalı,dolaplı lavabo,yerden duş kabini,klozet ve duş bataryası mevcuttur,teras zemini seramik kaplıdır,alanı 25 m2'dir,dairenin iç kapıları lake boyalı ahşap,pencereleri pvc doğrama ve ısıcamlıdır,daire doğalgaz kombili kat kaloriferi ile ısıtılmaktadır,güneş görmektedir,dairenin teras ve balkonları ile birlikte toplam net alanının 200 m2 olarak bilirkişilerce ölçülmüştür,taşınmazın 1.ihale de satılması halinde %8 KDV oranı uygulanacak olup KDV indiriminin 31/12/2019 Tarihinde son bulması nedeni ile 2.ihale de satılması halinde %18 KDV oranı uygulanacaktır,detaylı bilgi dosyasında mevcut bilirkişi raporunda mevcuttur.
Adresi :Kazım Orbay Mah.450.sokak Gazihanbey Apartmanı No:7/11 Mamak Ankara
Yüzölçümü : 694 m2
Arsa Payı : 75/694
İmar Durumu :Çatı Aralıklı Mesken olarak kayıtlıdır
Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : %8 (1.İhalede satılması halinde)
%18 (2.İhalede satılması halinde)
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 19/12/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 16/01/2020 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/10501 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR