ANKARA 17. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Mamak'ta natamam 3+1 daire icradan satılıktır (çoklu satış)

ANKARA 17. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01057779
Şehir : Ankara / Mamak
Semt-Mahalle : DURALİ ALIÇ MAH. / BOĞAZİÇİ
Oda Sayısı : 3+1
: 99
Banyo Sayısı : 1
Binadaki Kat Sayısı : 15
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 29.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/12253 ESAS
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.11.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
17.12.2019 11:00
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA 17. İCRA DAİRESİ

TAŞINMAZIN AÇIKARTIRMA İLANI
2018/12253 ESAS

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara ili, Mamak ilçesi, Durali Alıç mahallesi 50975 ada 6 parsel 32 bağımsız bölüm sayılı taşınmaz
Kıymet takdiri istenilen 32 nolu natamam dairenin bulunduğu bina özellikleri: Bina, bodrum+zemin+13 normal kattan oluşan betonarme binadır, binanın kabası bitmiş, dış pencereleri pvc olarak takılmış, su tesisatı yapılmış, elektrik tesisatı yapım aşamasında, 2 adet asansörden bir tanesinin montajı yapılmış, mevcut halinde binanın girişi 2.bodruma alınmıştır. Kapısı pvc doğramalı kapıdır bina giriş zemini, merdivenler ve yan duvarlar seramik ve mermer kaplamalıdır. Bölgede elektrik, telefon, su, yol, kanalizasyon, otobüs gibi Belediye hizmetleri mevcuttur,
32 nolu dairenin özellikleri: daire natamamdır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır, 3+1 olarak tasarlanmıştır, dairenin ıslak hacimleri yer ve duvarlar seramik döşelidir, mutfak dolaplarının montajı yapılmış, yerlere seramik döşenmiştir, oda zeminleri sap atılmış durumdadır, balkon zeminleri seramik, korkulukları camdır, doğu cephelidir, dairenin faydalı kulanım alanı içten içe yapılan ölçülere göre 99,73 m2 dir.
İmar Durumu : Dosyada mevcut
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyadaki gibi
1. Satış Günü : 19/11/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 17/12/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
2 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Ankara ili, Mamak ilçesi, Durali Alıç mahallesi 50975 ada 6 parsel 31 bağımsız bölüm sayılı taşınmaz
Kıymet takdiri istenilen 31 nolu natamam dairenin bulunduğu bina özellikleri: Bina, bodrum+zemin+13 normal kattan oluşan betonarme binadır, binanın kabası bitmiş, dış pencereleri pvc olarak takılmış, su tesisatı yapılmış, elektrik tesisatı yapım aşamasında, 2 adet asansörden bir tanesinin montajı yapılmış, mevcut halinde binanın girişi 2.bodruma alınmıştır. Kapısı pvc doğramalı kapıdır bina giriş zemini, merdivenler ve yan duvarlar seramik ve mermer kaplamalıdır. Bölgede elektrik, telefon, su, yol, kanalizasyon, otobüs gibi Belediye hizmetleri mevcuttur,
31 nolu dairenin özellikleri: daire natamamdır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır, 4+1 olarak tasarlanmıştır, dairenin ıslak hacimleri yer ve duvarlar seramik döşelidir, mutfak dolaplarının montajı yapılmış, yerlere seramik döşenmiştir, oda zeminleri sap atılmış durumdadır, balkon zeminleri seramik, korkulukları camdır, doğu-batı-kuzey cephelidir, dairenin faydalı kulanım alanı içten içe yapılan ölçülere göre 99,85 m2 dir.
İmar Durumu : Dosyada mevcut
Kıymeti : 230.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyadaki gibi
1. Satış Günü : 19/11/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 17/12/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
3 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Ankara ili, Pursaklar ilçesi, Pursaklar mahallesi, 95280 ada 5 parsel 9 bağımsız bölüm sayılı taşınmaz, Meskenin bulunduğu bina özellikleri; bina, bodrum+zemin+4 katlı betonarme binadır, bina giriş kapısı camekanlı demir kapıdır, bina giriş zemini, merdivenler dökme mozaik, merdiven korkulukları demir imalattır, binada asansör bulunmamaktadır, bina zemin katında iş yerleri vardır, araç ve yaya trafiğinin yoğun olduğu bir cadde üzerindedir, bölgede elektrik, telefon, su, yol, kanalizasyon, otobüs gibi belediye hizmetleri mevcuttur, 4.kat 9 nolu çatı katlı meskenin özellikleri: daire giriş kapısı çelik kapıdır, taşınmazın alt katında salon + oda + mutfak + wc + bonya, üst katında 2 adet oda + salon + banyo + wc bulunmaktadır, balkonlar pvc camekanla kapatılmıştır, pencere doğramaları ahşap, kapılar amerikan panel kapıdır, güney-doğu cephelidir, banyo, wc zemin ve duvarları seramik kaplamadır, mutfak zemini halıflex kaplıdır, üst kata çıkış merdiven korkuluğu ahşap malzemedir üst kat tavan ve duvarları ahşap lambiri ile kaplanmıştır. Mutfak dolapları yeni tezgah mermer tezgahtır taşınmazın faydalı kullanım alanı içten içe yapılan ölçülere göre 158,11 m2 dir.
İmar Durumu : Dosyada mevcut
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Dosyadaki gibi
1. Satış Günü : 19/11/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 17/12/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Yukarıda özellikleri yazılı taşınmaz/lar açık arttırma suretiyle satılacaktır.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SATIŞ ŞARTLARI :
1) Açık artırma yukarıda belirtilen yer, gün ve saatlerde açık artırma sureti ile yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, birinci artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda (esatis.uyap.gov.tr internet adresinde) teminat yatırılmak suretiyle teklif verilebilecektir. Yapılacak ihalelere elektronik ortamda verilen en yüksek teklif ile başlanılacaktır. Birinci artırmada hacizli malın takdir edilen değerinin % 50'si ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunacaktır. Birinci artırmada istekli bulunmadığı veya böyle bir bedelle alıcı çıkmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. İkinci artırmada da malın takdir edilen değerinin % 50'si, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamı, satış giderlerini (paraya çevirme ve paylaştırma masrafları dahil) geçmek şartı ile en çok artırana ihale olunacaktır. Bu artırmada da istekli bulunmadığı veya bu bedelle alıcı çıkmadığı takdirde satış talebi düşecektir.
2) a- Arttırmaya iştirak edeceklerin, malın tahmin edilen değerinin % 20'si oranında TL (Türk lirası) peşin para veya bu miktar milli bir bankanın teminat mektubunu vermeleri lazımdır. Satış pesin para iledir, alıcı istediğinde 10 günü geçmemek üzere süre verilebilir.
b- İhale damga vergisi, KDV, tapu alım harcının yarısı ve giderleri ile teslim giderleri alıcıya aittir. Taşınmazın aynından doğan vergiler, tapu alım harcının yarısı ve giderleri ile tellaliye ücreti satış bedelinden ödenecektir.
3) Taşınmazı satın alanlar, ihaleye alacağına mahsuben iştirak etmemiş olmak kaydı ile, ihalenin feshi talep edilmiş olsa bile satış bedelini derhal veya verilen süre içerisinde ödemek zorundadırlar.
4) İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin (* ilgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir) bu taşınmaz üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile 15 gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır. Aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
5) Satış bedeli hemen veya verilen süre içinde ödenmezse İİK'nun 133. maddesi uyarınca ihale feshedilecektir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen sorumlu olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
6) Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup, gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
7) Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenler 2018/12253 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurabilirler.
8) Satış ilanının belirtilen adreslerinde ilgililere tebliğ yapılamaması halinde iş bu ilanın tebligat yapılamayan ilgililere tebligat yerine geçeceği hususu ilan olunur. (İİK. m. 126)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR