POLATLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Polatlı'da 129 m² daire icradan satılıktır

POLATLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01052144
Şehir : Ankara / Polatlı
Semt-Mahalle : ZAFER MAH. / POLATLI
Oda Sayısı : 3+1
: 129
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 18.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4442 ESAS
Muhammen Bedeli
:
220,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.11.2019 14:10
İkinci Satış Günü
:
10.12.2019 14:10
Satış Yeri
:
POLATLI ADLİYESİ 1. KAT MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
POLATLI
İCRA DAİRESİ
2018/4442 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Polatlı İlçe, 45 Ada, 9 Parsel, ZAFER Mahalle/Köy, 8 Nolu Bağımsız Bölüm
Satışa konu taşınmazın bulunduğu bina özellikleri :
Ankara - Eskişehir Devlet Karayolu (E-90) (Nasrettin Hoca Bulvarı) Numara 50 bulunan Apartmanın 3. kat 8 numaralı meskendir. Dairenin bulunduğu binanın altyapı sıkıntısı yoktur. Her türlü belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Bıyıktay caddesi taşınmazın yaklaşık 60 m kadar batısından, Gordion caddesi ise yaklaşık 30 m kadar kuzeyinden geçmektedir. Bina betonarme tarzda bodrum, zemin ve 4 katlı olarak, ayrık nizamda inşa edilmiştir. Toplamda 8 adet mesken ve 2 adet dükkandan ibarettir. Dış cepheleri sıvalı ve boyalıdır. Giriş kapısı aliminyum doğramadır. Merdivenderi mermer ile kaplıdır. Merdiven korkulukları parlak aliminyum korkuluktur. Merdiven sahanlığı duvarları yaklaşık 1 metre yüksekliğe kadar mermer kaplı olup, yüzeyi plastik badanalıdır. Doğalgazlıdır. Bahçesi düzenlidir. Etrafı aliminyum korkuluklu betonarme duvar ile çevrilidir. Asansörlü ve yangın tesisatlıdır.
Satışa konu taşınmaz özellikleri :
-Daire mimari üçüncü katta bulunan güney, kuzey ve doğu cepheli olan dairedir. daire fiili durumu itibarı ile 3 oda, salon, mutfak, banyo, tuvalet, antre ve 2 balkondan oluşmaktadır. dairenin dış kapısı çelik kapıdır. iç kapıları amerikan panel kapıdır. pencereleri plastik doğramalıdır. ıslak zeminleri seramik, diğer zeminleri laminant parke ile kaplıdır. tuvalet banyo duvarları tavana kadar fayanslıdır. diğer duvarları alçılı, kartonpiyerli, baskı desenli, plastik badanalıdır. mutfağında çimstone tezgahlı lüks ahşap dolap bulunmaktadır. balkonları cam balkon sistemi ile kapatılmıştır. antresinde vestiyeri vardır. banyosunda duşakabin, klozet ve banyo dolabı bulunmaktadır. tavanlarında tavan straforu vardır. Doğalgazlı ve kombilidir. daire yaklaşık 129,87 m2 ve yaklaşık bürüt 142,62 m2 alanlıdır.
Adresi : Zafer Mahallesi Nasreddin Hoca Bulvarı Hüseyin apartmanı No:50/8 Polatlı/Ankara
Yüzölçümü : 129,87 m2
Arsa Payı : 650/6990
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 220.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 12/11/2019 günü 14:10 - 14:15 arası
2. Satış Günü : 10/12/2019 günü 14:10 - 14:15 arası
Satış Yeri : POLATLI ADLİYESİ 1. KAT MEZAT SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4442 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR