POLATLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Polatlı'da 3+1 daire icradan satılıktır

POLATLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01051914
Şehir : Ankara / Polatlı
Semt-Mahalle : KURTULUŞ MAH. / POLATLI
Oda Sayısı : 3+1
: 85
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

GAZETE AYRINTI 17.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/132 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
80,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.11.2019 15:10
İkinci Satış Günü
:
10.12.2019 15:10
Satış Yeri
:
POLATLI ADLİYESİ 1. KAT MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
POLATLI
İCRA DAİRESİ
2019/132 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Polatlı İlçe, KURTULUŞ Mahalle/Köy, SİVRİHİSAR CD. Mevkii, 171 Ada, 3 Parsel, 1 Nolu Bağımsız Bölüm
Taşınmazın Yeri ve Çevre Özellikleri :
Bölgenin her türlü altyapı hizmeti Ankara Büyük Şehir Belediyesi ile İlçe belediyesi tarafından karşılanmaktadır. Polatlı merkez yerleşim sınırları içinde bulunmaktadır. Bölgede ulaşım toplu taşıma araçları vasıtasıyla sürekli olarak sağlanmaktadır. taşınmazın bulunduğu bölge; çeşitli alışveriş merkezleri, sosyal donatı, eğitim ve ibadet alanlarına yakın olması nedeniyle ilçe halkının en çok tercih ettiği bölgeler arasındadır. Bölgede hâkim doku, konut + Ticari alanı olduğu gözlemlenmiştir. .Bölgede ticari potansiyel; Atatürk Caddesi, Eti Caddesi, Turan Caddesi, Ankara Caddesi, Karapınar Caddesi, Garnizon Caddesi ve taşınmazın bulunduğu Sivrihisar Caddesi üzerinde yoğunlaşırken; ticari potansiyeli bankalar, marketler, Avm'ler, mobilyacılar, lokantalar, beyaz mağazaları v.b. türde faaliyet gösteren işletmeler oluşturmaktadır. 13 Eylül Ortaokuluna 200 metre, Perşembe pazarına(Perpa) 550 metre,Polatlı Şehir Merkezine 300 metre yürüme mesafesinde yer almaktadır. Bölgenin doğalgaz dahi teknik altyapı çalışmaları tamamlanmıştır.
Ana Gayrimenkulün Özellikleri :
Satışa konu taşınmaz 243.50m² yüzölçümüne sahip ana taşınmaz üzerinde bulunmaktadır. Apartmanın inşaatına 1996 yılında başlanmıştır. Bina yaklaşık 23 yıllıktır. Apartmanın dış cephesi sıvalı ve badanasızdır. Merdiven mozaik ile kaplı, merdiven korkulukları demir doğrama olup, bina giriş kapısı Demir doğramadır. Doğalgaz bağlantısı mevcuttur.
.Ana taşınmaz üzerinde ye alan Aydoğan Apartmanı Bodrum +Zemin +1.Kat + 2. Kattan oluşup toplam 7 adet meskenden oluşmaktadır.
Bodrum Kat 1 Bağımsız Bölüm Nolu Meskenin Özellikleri :
Meskenin Dış kapısı Çelik kapıdır. Mesken, 3 Oda, Salon, Mutfak, Antre, Tuvalet ve Banyodan oluşmaktadır. Meskende doğalgaz sistemi bulunmakta olup, Isıtma kombi ile sağlanmaktadır.Odaların kapısı ahşap, pencereleri pvc doğrama, zeminleri parke ile kapılıdır. Duvarları ise sıvalı badanalıdır. Mutfak kapısı ahşap, pencereleri pvc doğrama zemini seramik fayans ile kaplı mermer tezgahlı, mdf doğramadır. Salonun zemini parke duvarları sıvalı ve badanalı, tavanı stropiyer olup, salondan bahçeye açılan pvc doğrama kapı bulunmaktadır. Ayrıca iki odaya geçiş salondan sağlanmaktadır. Odaların ikisi güneye biri Sivrihisar caddesine bakmaktadır. Banyo ve Tuvaletin ıslak zemini fayans, duvarlar ise tavana kadar seramik ile kaplıdır. Kapıları ahşap kapıdır. Banyoda duşa kabin mevcuttur.
Adresi : Kurtuluş Mh. Sivrihisar Cd Aydoğan Ap. N:53/1 POLATLI
Yüzölçümü : 85 m2
Arsa Payı : 200/2400
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli imar planına göre, konut alanı içerisinde kalmaktadır.
Kıymeti : 80.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca İpotek konut finansmanından kaynaklandığından Muaf
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 12/11/2019 günü 15:10 - 15:15 arası
2. Satış Günü : 10/12/2019 günü 15:10 - 15:15 arası
Satış Yeri : POLATLI ADLİYESİ 1. KAT MEZAT SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/132 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR