POLATLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Polatlı'da 3+1 daire icradan satılıktır

POLATLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01063855
Şehir : Ankara / Polatlı
Semt-Mahalle : GAZİ MAH. / POLATLI
Oda Sayısı : 3+1
: 106
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 4
Bulunduğu Kat : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

GAZETE AYRINTI 09.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1730 ESAS
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.11.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
25.12.2019 14:00
Satış Yeri
:
POLATLI ADLİYESİ 1. KAT MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
POLATLI
İCRA DAİRESİ
2019/1730 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Polatlı İlçe, 807 Ada, 1 Parsel, GAZİ Mahalle/Köy, ÇEKİRDEKSİZ YOLU Mevkii, 8 Nolu Bağımsız Bölüm
Taşınmazın yeri ve çevre özellikleri :
Bölgenin her türlü altyapı hizmeti ilçe belediyesi tarafından sağlanmaktadır. Bölgede ulaşım toplu taşıma araçları vasıtasıyla sürekli olarak sağlanmaktadır. taşınmazın bulunduğu bölge; çeşitli alışveriş merkezleri, sosyal donatı, eğitim ve ibadet alanlarına yakın olması nedeniye ilçe halkının tercih ettiği bölgeler arasındadır. Taşınmazın kuzeyinde üçpınar caddesi, batısında serhat caddesi bulunmakta olup, serhat caddesinden giriş yapılmaktadır. Başak sitesi camiine 480 m, aski Polatlı işletme müdürlüğüne 490 metre sevim aras ilkokuluna 500 m yürüyüş mesafesindedir. Bölgenin doğalgaz dahi teknik altyapı çalışmları tamamlanmıştır. Bölge geçmişten bu yana ikamet ve yatırım amaçlı düşük ve orta gelir grubu tarafından tercih edilmektedir.
Ana gayrimenkulün özellikleri:
Satışa konu; 47 kapı numaralı Talha apartmanı -2. Katta giriş yapmakta betonarme tarzda, zemin +1 normal katlıdır. Ana taşınmaz 8 daireden oluşmaktadır. Apartman yaklaşık 3- 4 yıllıktır. Apartman dış cephesi sıvalı, boyalı, çatısı kiremit kaplamadır. Apartman giriş kapısı demir doğramadır. Apartman giriş holü zemini, sahanlıklar, duvarın 1,20 cm lik kısmı merdivenler mermer kaplı, metal korkuluklu, duvar mermer üst kısmı duvar ve tavanlar sıvalı boyalıdır.
8 nolu meskenin özellikleri :
Mesken 1. Katta, kuzey güney ve batı cephelidir.Mesken; antre, salon, 3 oda, mutfak, banyo, wc ve 2 balkondan müteşekkildir. Meskenin ıslak zeminleri ve balkonlar seramik, salon ve odalar laminant parke kaplı, duvarları sıvalı, boyalı tavanlar plastik boyalı kartonpiyerlidir. Mutfak ankastre, mermerit tezgah, tezgah altı ve üstü balkon kapaklı dolaplı, tezgah alnı seramiktir. Mutfak balkonu kapısı pvc, yerler seramik kaplı, metal korkulukludur. Banyo, zemini ve duvarları seramik kaplı, tavan asma tavandır. Banyoda dolaplı lavabo, klozet ve duş teknesi üzeri duşakabin, duş bataryası vardır.Wc zemini ve duvarlar seramik olup asma tavanlıdır, hela taşı bulunmaktadır. Ayrı kısmında bulunan lavabo bölümünde ayaklı lavabo taşı vardır.Meskenin dış kapısı çelik, iç kapılar panel, pencereleri pvc çiftcamlıdır.Taşınmaz mesken vasfında 3-A yapı sınıfına girmektedir. Mesken doğalgaz kombilidir. Mesken bürüt 120 m2 olup, kapalı kullanım alanı net 106,5 m2 dir. Balkonlar 3,5 + 10 =13,5 m2 ölçülmüştür. Taşınmaz bulunduğu konum itibariyle yol, su elektrik, telefon, doğalgaz, kanalizasyon gibi her türlü belediye hizmetinden faydalanmaktadır.
Adresi : Gazi Mahallesi Serhat Caddesi Talha Apt. N:47/8 Polatlı/Ankara
Yüzölçümü : 106 m2
Arsa Payı : 77/59
İmar Durumu : Mücavir alan içerisinde yer almaktadır.
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 27/11/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 25/12/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : POLATLI ADLİYESİ 1. KAT MEZAT SALONU
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1730 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR