POLATLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Polatlı'da 3+1 daire icradan satılıktır

POLATLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01139926
Şehir : Ankara / Polatlı
Semt-Mahalle : CUMHURİYET MAH. / POLATLI
Oda Sayısı : 3+1
: 96
Banyo Sayısı : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

GÜÇLÜ ANADOLU 27.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2743 Esas
Muhammen Bedeli
:
85,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.04.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
14.05.2020 14:00
Satış Yeri
:
POLATLI ADLİYESİ 1.KAT SATIŞ SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
POLATLI
İCRA DAİRESİ
2018/2743 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Polatlı İlçe, 671 Ada, 10 Parsel, CUMHURİYET Mahalle/Köy, 4 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın Yeri ve Çevre Özellikleri:Bölgenin her türlü altyapı hizmeti Ankara Büyükşehir Belediyesi ile ilçe belediyesi tarafından sağlanmaktadır.Bölgede ulaşım toplu taşıma araçları vasıtasıyla sürekli olarak sağlanmaktadır.Taşınmaz Perpa halk pazarına 80 metre, ilçe merkezine 300 metre yürüme mesafesindedir.4 nolu Bağımsız Bölüm Özellikleri:Meskenin dış kapısı çelik kapıdır. 3 oda, salon, mutfak, antre, tuvalet, banyo ve balkondan oluşmaktadır.Meskenin doğalgaz sistemi bağlı değildir. Isıtma soba ile sağlanmaktadır.Salon ve odaların kapıları ahşap doğrama pencereler pvc doğrama, zemini parke ile kaplı, duvarlar sıvalı ve badanalıdır. Salondan 1 odaya geçiş bulunmaktadır.Mutfak kapısı ahşap doğrama penceleri pvc doğrama zemini fayans ile kaplı mermer tezgahlı klasik eski ahşap doğrama mutfak dolabı vardır. Mutfaktan balkona geçiş bulunmaktadır.Banyo ve tuvaletin ıslak zemini fayans, tuvaletin duvarları tavana kadar seramik ile kaplı, kapıları ahşap kapıdır.Antrenin zemini fayans ile kaplı duvarlar sıvalı ve badanalıdır.Mesken net 96 m² alanlıdır.
Adresi : Cumhuriyet Mahallesi Çağıl Sokak Burak Apt. No:3/4Polatlı / ANKARA
Yüzölçümü : 96 m²
Arsa Payı : 115/2784
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli imar planı konut sahası olup,bitişik nizam 4 kat müsaadelidir
Kıymeti : 85.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 14/04/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 14/05/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : POLATLI ADLİYESİ 1.KAT SATIŞ SALONU
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2743 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR