POLATLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Polatlı'da 5+1 dubleks daire icradan satılıktır

POLATLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01067700
Şehir : Ankara / Polatlı
Semt-Mahalle : GAZİ MAH. / POLATLI
Oda Sayısı : 5+1
: 140
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

GAZETE AYRINTI 17.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/9549 Esas
Muhammen Bedeli
:
190,000 TL
Birinci Satış Günü
:
31.12.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
29.01.2020 14:30
Satış Yeri
:
Polatlı Adliyesi Mezat Salonu 1. kat

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
POLATLI
İCRA DAİRESİ
2016/9549 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Polatlı İlçe, 82 Ada, 3 Parsel, GAZİ Mahalle/Köy, EĞRİ Mevkii, ikinci +çatıkat 7 nolu b.b Nolu Bağımsız Bölüm Ankara ili, Polatlı ilçesi, Gazi mah. 82 ada, 3 parsel, 2. kat+çatı katı, 7 nolu bağımsız bölüm satılarak paraya çevrilecektir. Taşınmazın açık adresi; Gazi Mahallesi, Bahar Sokak, 4/72. Kat No:7 Polatlı/ANKARA şeklindedir. 7no.lu bağımsız bölüm; 2. Katta ve çatı arası katta yer almakta olup; bina girişine göre sağ tarafta yer almaktadır. Taşınmaz kuzey, batı ve güney cephelidir. Onaylı mimari projesinde ve mahallinde brüt 155,95 m² kullanım alanlıdır. Taşınmaz onaylı mimari projesine göre; Alt katta: Antre, salon, 3 oda, mutfak, wc , balkon Üst katta: Antre, 2 oda, duş ve teras bölümlerinden oluşmaktadır. Yerinde yapılan keşifte projede gösterilen kat içi merdiveni iptal edilerek çatı arası katına duş bölümü kaldırılarak kapı açılmıştır. Taşınmazda, hem alt katta, hem de üst katta daireye giriş için 2 çelik kapı vardır. Salon, oda, antre zeminleri laminant parke olup, duvarları alçı sıva üzeri plastik boyalıdır. Mutfak, balkon ve ıslak hacim zeminleri seramik kaplamadır. Islak hacimlerin duvarları tavana kadar fayans kaplamadır. Evin diğer duvarları alçı sıva üzeri plastik boyalıdır. Mutfak dolapları hazır imalat olup, tezgahı granittir. Mutfak üst dolabı ile tezgah arası fayans kaplamadır
Çatı katta bulunan teras alanının yarısı 22.00 m² lik alan beyaz pvc doğrama ile kapatılmıştır. Daire iç kapıları Amerikan panel pres camlı/camsız ahşap kapı, pencereler ve balkon kapıları ısıcamlı beyaz pvc doğramadır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Taşınmazın malzeme ve isçilik kalitesi orta kalitededir. Doğalgaz sistemi mevcut olup, dairenin ısınması doğalgaz üzerinden sağlanmaktadır. Antrenin zemini fayans ile kaplı duvarlar alçılı desenli ve boyalıdır. Isıtma doğalgaza bağlı kombili kat kaloriferi sistemi ile sağlanmaktadır. Meskenin Net Kullanım alanı 140,05 m², Brüt kullanım alanı ise 155,95 m²dir. Halen mesken olarak kullanılmaktadır.Polatlı Belediyesi İmar Müdürlüğünden edinilen bilgiye göre ana taşınmazın yer aldığı 82 ada 3 parsel üzerinde, ayrık nizam, önden yoldan 1,00 metre çekme mesafeli, 3 kat, Saçak seviyesi:12,50 metre, yapılaşma koşullarının geçerli olduğu, adanın konut imarlı klasik parsel olduğu öğrenilmiştir. Polatlı Belediyesinden alınan şifahi bilgiye göre taşınmaz herhangi bir dönüşüm projesi ve/veya bulunduğu bölge itibariyle riskli alan sınıflandırması içerisinde yer almamaktadır Taşınmaz borçlu SALİH YÜKSEL adına kayıtlı iken , malik MÜJDE EMİNE ÖZCAN adına TAM hisse ile kayıtlı olan MESKEN-DUBLEKS tir.
Adresi : Gazi Mah. Bahar Sokak, (No: 4) 2.Kat,No:7 Polatlı / ANKARA
Yüzölçümü : 482,00 m²
Arsa Payı : 18/100
İmar Durumu : Polatlı Belediyesi İmar Müdürlüğünden edinilen bilgiye göre ana taşınmazın yer aldığı 82 ada 3 parsel üzerinde, ayrık nizam, önden yoldan 1,00 metre çekme mesafeli, 3 kat, Saçak seviyesi:12,50 metre, yapılaşma koşullarının geçerli olduğu, adanın konut imarlı klasik parsel olduğu öğrenilmiştir. Polatlı Belediyesinden alınan şifahi bilgiye göre taşınmaz herhangi bir dönüşüm projesi ve/veya bulunduğu bölge itibariyle riskli alan sınıflandırması içerisinde yer almamaktadır
Kıymeti : 190.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer : Y. Planı:27/01/2005
1. Satış Günü : 31/12/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 29/01/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Polatlı Adliyesi Mezat Salonu 1. kat
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Satış ilanı talimatta belirtilen ilgililerin adresine tebliğe gönderilmiş olup, İİK 127 maddesi gereğince iş bu satış ilan, tapuda adresi bulunmayan ve tebligat yapılmayan ilgililere ilanen tebligat yerine kaim olacağı ilan olunur.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/9549 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR