ANKARA GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Pursaklar'da 3+1 daire icradan satılıktır (çoklu satış)

ANKARA GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01184573
Şehir : Ankara / Pursaklar
Semt-Mahalle : YUNUS EMRE MAH. / PURSAKLAR
Oda Sayısı : 3+1
: 83
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Kiracılı

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 03.07.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/103 Talimat
Muhammen Bedeli
:
165,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.08.2020 13:30
İkinci Satış Günü
:
16.09.2020 13:30
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
GAYRİMENKUL
SATIŞ İCRA DAİRESİ
2019/103 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 no'lu taşınmaz özellikleri : Ankara İl, Pursaklar İlçe, 95380 Ada, 1 Parsel, PURSAKLAR Mahalle/Köy, 15 Nolu Bağımsız Bölüm Binanın çevre düzenlemesi yapılı, parsel sınırında bahçe duvarı ve üzerinde demir korkuluğu ile ön bahçesinde açık otoparkı mevcuttur. Bina girişinde sesli diafon sistemi bulunmaktadır.Bina, bodrum + zemin + 3 normal kattan oluşmaktadır.Binanın cepheleri cam mozaik kaplıdır. Ana gayrimenkul asansörlüdür. Giriş katında bir dükkân ve normal katlarında 4er daire bulunan ana gayrimenkulde toplam 17 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Mesken; binanın 3.Normal Katında bina girişine göre sağ ön ve yan (kuzeydoğu ve kuzeybatı) cephelidir. Meskenin giriş kapısı çelik kapıdır.Meskende hâlihazırda kiracı ikamet ettiği beyan edilmiştir.Bağımsız bölüm mahallen: antre, 3 oda, salon, mutfak, Wc, banyo ve balkondan müteşekkildir.Antre zeminleri seramik, duvarları boyalı, tavan kartonpiyerlidir. Salon ve odaların yer döşemesi laminat parke kaplı, duvarları sıva üzeri boyalı, tavanları kartonpiyerlidir. Mutfakta yerler ve duvarlar seramik kaplı, tavan kartonpiyerlidir. Mutfak tezgâhı mermer, tezgâhın altında ve üstünde ahşap dolapları yapılıdır. Wc ve banyo zemin ve duvarları seramik kaplıdır. Wc de helataşı ve lavabo; banyoda duş teknesi, kabini, klozet ve ayaklı lavabo mevcuttur.Balkon zemini seramik kaplıdır. Balkonda barbekü mevcuttur. Pencerelerinin ısıcamlı ahşap doğrama, iç kapıları ahşap doğrama kapıdır.Bağımsız bölüm kombi sistem ısıtmalı ve doğalgazlıdır. Meskenin faydalı net kullanım alanı mahallen: 15,00 m² balkon hariç 83,00 m² (brüt alanı m² cetveline göre: 115,00 m²) olarak hesaplanmıştır. (Taşınmazın geniş evsafı dosyada mevcut bilirkişi raporunda açıklanmıştır.)
Adresi : Yunus Emre Mah. Pehlivan Sok. Elif Apt. No:5/15Pursaklar / ANKARA
Yüzölçümü: 1.080 m²
Arsa Payı: 64/1080
İmar Durumu: Var (Müdürlüğümüz dosyasında mevcuttur.)
Kıymeti : 165.000,00 TL
KDV Oranı
: %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyada mevcut tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 19/08/2020 günü 13:30 - 13:40 arası
2. Satış Günü : 16/09/2020 günü 13:30 - 13:40 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
2 no'lu taşınmaz özellikleri: Ankara İl, Mamak İlçe, 37794 Ada, 14 Parsel, EKİN-İMAR Mahalle/Köy, 2 Nolu Bağımsız Bölüm Binanın çevre düzenlemesi yapılı, parsel sınırında bahçe duvarı ve üzerinde demir korkuluğu mevcuttur. Bina, bodrum + zemin + 3 normal kattan oluşmaktadır.Binanın cepheleri terasittir.Ana gayrimenkul asansörlüdür.Giriş ve normal katlarında 4er daire bulunan ana gayrimenkulde toplam 18 bağımsız bölüm bulunmaktadır.Mesken; binanın 1.Bodrum Katında bina girişine göre sol arka ve yan (kuzey ve batı) cephelidir. Meskenin giriş kapısı çelik kapıdır.Mesken hâli hazırda boş durumdadır.Bağımsız bölüm mahallen: antre, 2 oda, salon, mutfak, kiler, banyo ve balkondan müteşekkildir.Antre zeminleri seramik, duvarları sıva üzeri boyalı, tavan kartonpiyerlidir.Salon ve odaların yer döşemesi laminat parke kaplı, duvarları sıva üzeri boyalı, tavanları kartonpiyerlidir. Kiler ve mutfakta yerler seramik kaplı, duvarlar boyalı, tavan kartonpiyerlidir. Mutfak tezgâhı mermerit, tezgâhın altında ve üstünde lake kaplama ahşap dolapları yapılıdır.Banyo zemin ve duvarları seramik kaplıdır. Banyoda klozet ve ayaklı lavabo mevcuttur.Balkon zemini seramik kaplıdır.Pencerelerinin ısıcamlı ahşap doğrama, iç kapıları panel kapıdır.Bağımsız bölüm kombi sistem ısıtmalı ve doğalgazlıdır. Kombi ve petekler mevcut değildir.Meskenin faydalı net kullanım alanı projesine: 2,00 m² balkon hariç 78,00 m² (brüt alanı m² cetveline göre: 93,38 m²) olarak hesaplanmıştır. (Taşınmazın geniş evsafı dosyada mevcut bilirkişi raporunda açıklanmıştır.)
Adresi: Başak Mahallesi, 1670. Sokak, Kıvanç Apartmanı,No: 17/2Mamak / ANKARA
Yüzölçümü: 953 m²
Arsa Payı : 40/953
İmar Durumu: Var (Müdürlüğümüz dosyasında mevcuttur.)
Kıymeti : 90.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyada mevcut tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 19/08/2020 günü 13:50 - 14:00 arası
2. Satış Günü : 16/09/2020 günü 13:50 - 14:00 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
3 no'lu taşınmaz özellikleri : Ankara İl, Mamak İlçe, 37794 Ada, 14 Parsel, EKİN-İMAR Mahalle/Köy, 3 Nolu Bağımsız Bölüm Binanın çevre düzenlemesi yapılı, parsel sınırında bahçe duvarı ve üzerinde demir korkuluğu mevcuttur. Bina, bodrum + zemin + 3 normal kattan oluşmaktadır.Binanın cepheleri terasittir.Ana gayrimenkul asansörlüdür.Giriş ve normal katlarında 4er daire bulunan ana gayrimenkulde toplam 18 bağımsız bölüm bulunmaktadır.Mesken; binanın 1.Bodrum Katında bina girişine göre sol ön ve yan (güney ve batı) cephelidir. Meskenin giriş kapısı çelik kapıdır.Meskende hâlihazırda kiracı ikamet ettiği beyan edilmiştir.Bağımsız bölüm mahallen: antre, 2 oda, salon, mutfak, WC ve banyodan müteşekkildir.Antre zeminleri seramik, duvarları sıva üzeri boyalı, tavan kartonpiyerlidir.Salon ve odaların yer döşemesi laminat parke kaplı, duvarları sıva üzeri boyalı, tavanları kartonpiyerlidir. Mutfakta yerler seramik kaplı, duvarlar sıva üzeri boyalı, tavan kartonpiyerlidir. Mutfak tezgâhı mermerit, tezgâhın altında ve üstünde lake kaplama ahşap dolapları yapılıdır.Wc ve banyo zemin ve duvarları seramik kaplıdır. Wc'de helataşı ve ayaklı lavabo, banyoda lavabo mevcuttur. Pencerelerinin ısıcamlı ahşap doğrama, iç kapıları panel kapıdır.Bağımsız bölüm kombi sistem ısıtmalı ve doğalgazlıdır. Meskenin faydalı net kullanım alanı projesine göre: 85,00 m² (brüt alanı m² cetveline göre: 106,22 m²) olarak hesaplanmıştır. (Taşınmazın geniş evsafı dosyada mevcut bilirkişi raporunda açıklanmıştır.)
Adresi: Başak Mahallesi, 1670. Sokak, Kıvanç Apartmanı,No: 17/3Mamak / ANKARA
Yüzölçümü: 953 m²
Arsa Payı: 40/953
İmar Durumu : Var (Müdürlüğümüz dosyasında mevcuttur.)
Kıymeti : 110.000,00 TL
KDV Oranı
: %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyada mevcut tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 19/08/2020 günü 14:10 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 16/09/2020 günü 14:10 - 14:20 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
SATIŞ ŞARTLARI :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. İhale damga vergisi, tapu alım harcı, K.D.V. ve taşınmazın tahliye ile teslim giderleri alıcıya ait olacaktır. K.D.V. ve İhale damga vergisi verilen süre içerisinde yatırılmaz ise ihale düşecektir. Ayrıca tellâllık harcı, tapu satım harcı ile taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (İİK.'nun 206. Maddesinin 1. Fıkrası gereğince: Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/103 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, ayrıca İİK.'nun 127. Maddesi gereğince; iş bu satış ilanının , tapuda adresi bulunmayan ve adli tebligatı iade olan diğer ilgililer hakkında da tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR