ANKARA 22. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Pursaklar'da 4+1 dubleks konut mahkemeden satılacaktır (çoklu satış)

ANKARA 22. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01006318
Şehir : Ankara / Pursaklar
Oda Sayısı : 4+1
: 144
Banyo Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 31.05.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞUNA İZAFETEN
Dosya No
:
2018/263 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
380,000 TL
Birinci Satış Günü
:
01.07.2019 10:15
İkinci Satış Günü
:
01.08.2019 10:15
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞUNA İZAFETEN
ANKARA 22. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ
2018/263 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara ili, Pursaklar İlçesi, Pursaklar mahallesinde kain imarın 95193 ada 11 parsel üzerinde 144,00m2 yüzölçümlü Kargir Ev ve Arsası nitelikli taşınmaz. Taşınmaz bitişik nizam, Zemin+1 normal kat+ çatı kat olmak üzere müstakil dubleks niteliğindedir. Dış cephesi Akrilik boyalı olup, bina girişinde zemin mermer, sahanlık seramik yapılıdır. Bahçe Giriş kapısı demir doğrama, bina giriş kapısı çelik yapılıdır.
Zemin katında; Antre, salon, mutfak, Wc ve merdiven boşluğu, 1. Katta; 3 oda, banyo ve 2 balkon,
Çatı katında; 1 oda, banyo ve teras yer almaktadır.
Zemin Katında;
Hol zemini seramik, duvarlar saten, salon zemini vernikli ahşap, bir bölümü 1 basamak yüksekliğinde kademelidir. Şöminesi bulunmaktadır. Salon kapısı olmayıp, pencereler vernikli ahşap ve demir korkulukludur. Mutfak zemini ve duvarları seramik yapılıdır. Mutfakta mermerit tezgahlı laminant kapaklı dolap bulunmaktadır. Mutfaktan arka bahçeye çıkış bulunmakta olup, oluşturulan terasın zemini seremik kaplıdır. Mutfak zemininde kısmi oturma olduğu gözlenmiştir.Terasta barbekü yer almaktadır. WC' de zemin ve duvarlar seramik yapılı olup seramik hela taşlıdır. Merdiven altı depo olarak kullanılmaktadır.
1.Katında;
Bu kata vernikli ahşap merdivenle çıkılmaktadır. Odaların zeminleri vernikli ahşap, duvarlar plastik boyalı, tavanlar kartonpiyerlidir. Ön ve arka tarafta 2 adet balkonun zeminleri seramik yapılıdır. 1 odanın penceresi PVC doğramalı, diğerleri vernikli ahşaptır. Banyoda zemin ve duvarlar seramik yapılı olup, klozet ayaklı lavabo ve küvetlidir.
Çatı Katında;
Bu kata vernikli ahşap merdivenle çıkılmaktadır. Oda zemini vernikli ahşap, bir duvar ve tavanı ahşap lambiri, bir duvar alçı üzeri plastik boyalıdır. Banyoda, zemin ve duvarlar seramik yapılı, tavanı eğimli ve ahşap lambiri kaplı olup, lavabo ve duş bataryalıdır. Teras zemini seramik yapılıdır. Çatı altında yüklük oluşturulmuştur. Isınma sistemi, doğalgazlı, kombili, kaloriferlidir.
Bahçeleri bakımsız olup, peyzaj gerekmektedir. Bahçede barbükü bulunmaktadır. Bağımsızın net (faydalı) alan toplamı balkonlar ve teras dahil 168,00m2 olarak ölçülmüştür. (Balkon ve teras alanı 9,00m2dir). Taşınmaz ortaklığın giderilmesi nedeniyle satışına karar verilmiştir. Taşınmaz ile ilgili geniş bilgiler dosyada bulunan bilirkişi raporunda mevcuttur.
Adresi : Ankara İli, Pursaklar İlçesi, Pursaklar Mahallesi, Şehit Salim Akgül Caddesi Üzerinde 20 Kapı No.lu Villa Tipi Mesken.
İmar Durumu : Ankara Pursaklar Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 30/04/2019 tarih, 2859 sayılı yazısı ile; Pursaklar ilçesi 95193 ada 11 parselin imar durumunun bitişik nizam 2 kat, Taks:0,40, Kaks:0,80, yapı yaklaşma mesafesinin yoldan 3 m olduğu bildirilmiştir.
Kıymeti : 380.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 01/07/2019 günü 10:15 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 01/08/2019 günü 10:15 - 10:25 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara ili, Pursaklar İlçesi, Pursaklar mahallesinde kain imarın 95271 ada 4 parsel üzerinde 759,00m2 yüzölçümlü Kargir Apartman nitelikli 82/1518 arsa paylı, 2. kat 15 Bağımsız bölüm nolu Mesken ve 15 no.lu kömürlük eklentisi olan taşınmaz. Daire, ıhlamur sokağa göre, arka ve sağ yan cephelidir.
Antre, 3 oda, salon, mutfak, banyo, WC ve 2 balkondan ibarettir. (1 oda salona açılmaktadır. Mutfak Balkonu PVC ile kapatılarak mutfaka dahil edilmiştir.) Antre-Koridor, zemini seramik, duvarlar sıva üzeri plastik boyaladır. Dairenin dış kapısı çelik, iç kapıları vernikli ahşap, pencereler ise PVC doğramalı ve ısı camlıdır. Isınma Sistemi doğalgazlı, kombili, kaloriferlidir. Bağımsızın net (faydalı) alan toplamı balkonlar dahil 80,00m2 olarak ölçülmüştür. (Balkon alanı 6,00m2dir.). Taşınmaz ortaklığın giderilmesi nedeniyle satışına karar verilmiştir. Taşınmaz ile ilgili geniş bilgiler dosyada bulunan bilirkişi raporunda mevcuttur.
Adresi : Ankara İli, Pursaklar İlçesi, Merkez (Tapuda Pursaklar) Mahallesi, Ihlamur Sokak Üzerinde 10 Kapı No.lu Onur Apartmanı, 2. Kat 15 Nolu Bağımsız Bölüm Mesken.
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 140.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 01/07/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 01/08/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/263 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR