ŞEREFLİKOÇHİSAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Şereflikoçhisar'da 5+1 dubleks daire icradan satılıktır

ŞEREFLİKOÇHİSAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01125457
Şehir : Ankara / Şereflikoçhisar
Semt-Mahalle : EMEK MAH. / ŞEREFLİKOÇHİSAR
Oda Sayısı : 5+1
Banyo Sayısı : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

HİSAR 07.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/339 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
220,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.03.2020 11:30
İkinci Satış Günü
:
20.04.2020 11:30
Satış Yeri
:
Belediye Nikah Ve Toplantı Salonu - Ptt Üstü 2. Kat ŞEREFLİKOÇHİSAR / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞEREFLİKOÇHİSAR İCRA DAİRESİ
2019/339 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :Ankara İl, Şereflikoçhisar İlçe, 806 Ada, 70 Parsel, EMEK Mahallesi A/22 Nolu Bağımsız Bölüm Bina 2 bodrum, zemin +4 normal kattan oluşmaktadır. Binada asansör ve doğalgaz tesisatı vardır. Satışa konu taşınmaz dublekstir. Giriş kat koridor, 3 oda, salon, mutfak, 2 balkon banyo ve tuvaletten oluşmaktadır giriş kat 118,0m2 dir. Dubleks katta 2 oda koridor banyo ve tuvalet bulunmaktadır. dubleks kat 46,6 m2, 38 m2 teras, 2,3m2 balkon toplam 86,9m2 dir. yerler laminat ıslak zeminler seramik kaplıdır. duvarlar alçı sıva üzeri saten boyalı tavanı kartonpiyer, mutfak mermerit tezgah altı ve üstü dolaplı, pencereler PVC ısıcam , iç kapılar ahşapdır, bağımsız bölüm kalorifer boruları döşeli petekler mevcut ancak doğalgaz sistemi döşeli değildir.
Adresi : Emek Mahallesi E 90 Karayolu Sokak N 40 Süleyman Küçük Apartmanı A /Blok 4.Bodrum Kat 22 Numara Şereflikoçhisar / ANKARA
Yüzölçümü: 2.007,25 m2
Kıymeti: 220.000,00 TL
Arsa Payı: 1/60
İmar Durumu: İnşaat tarzı Bitişik nizam 5 Kat konut + Ticari yapı müsadeli imar alanı içerisinde yer almaktadır. 806 ada ve 36 ve 40 nolu parseller tevhid işlemi görmüş olup 806 Ada 70 parsel olmuştur.
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcut tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 24/03/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 20/04/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Belediye Nikah Ve Toplantı Salonu - Ptt Üstü 2. Kat ŞEREFLİKOÇHİSAR / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/339 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR