ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Sincan'da 111 m² daire icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01040646
Şehir : Ankara / Sincan
Semt-Mahalle : SELÇUKLU MAH. / ERTUĞRULGAZİ
Oda Sayısı : 3+1
: 111
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Bodrum ve Zemin
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Kiracılı
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 21.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/8116 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
160,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.10.2019 10:10
İkinci Satış Günü
:
11.11.2019 10:10
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2018/8116 TLMT.

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Sincan İlçe, 4387 Ada, 6 Parsel, SİNCAN Mahalle/Köy, ZEMİN KAT 2 NOLU Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkartılmış olup, taşınmazın açık adresi Ankara ili Sincan ilçesi, Selçuklu mahallesi 30. Sokak no 4/2'dir. Bina betonarme karkas ve ayrık nizam yapı tarzında inşa edilmiştir. Bina girişi 30.sokak cephesine göre ön cephe, zemin kat seviyesindendir. Bina 1 bodrum kat zemin kat, 3 normal kat görünümlüdür. Binada bodrum katta ortak alanlar zemin kat ve normal katların her birinde 3 er adet mesken olmak üzere 12 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina cepheleri sıva üzeri boyalıdır. Bina giriş kapısı camlı demir doğramadır. Bina kat hollerinin zeminleri mermer kaplı duvarları yarıya kadar mermer üzeri boyalıdır. Binada asansör bulunmamaktadır. Binanın önünde açık otopark alanı vardır. Binanın elektrik, su, telefon, kanalizasyon, doğalgaz ve toplu taşıma gibi tüm kamu hizmetlerinden istifadesi tamdır. Mesken fiil durumda binanın zemin ve bodrum katında, yola ve bina girişine göre sağ ön tarafta güney doğu yönüne ceplelidir. Mesken giriş kapısı çelik kapıdır. Mesken fiili olarak zemin katında antre-hol, 3 oda salon, mutfak, banyo 2 balkon bodrum kattaki eklentisinde 2 oda ve 1 adet banyo hacimlerinden oluşmaktadır. Meskenin zemin ve bodrum kat irtibatını sağlayan merdivenler ahşap doğramadır. Meskenin salon ve oda zeminleri laminat parke kaplı, duvarları boyalıdır. Meskenin antre-hol zemini seramik kaplı, duvarları boyalıdır. Meskenin mutfak zemini ve duvarları seramik kaplıdır. Meskenin mutfak mahallinde mdf üzeri malinat kaplı dolaplar ve mermerit tezgah mevcuttur. Meskenin banyo zemini seramik, duvarlar tavana kadar fayans kaplı olup ayaklı lavabo, kabinli duş teknesi ve klozet mevcuttur. Meskenin iç kapıları panel, pencereleri ısıcamlı PVC doğramadır. Mesken, doğalgazlı kombili kalorifer tesisatı ile ısıtılmaktadır. Mesken, halihazırda kiracısı tarafından kullanılmaktadır. 2 numaralı bağımsız bölüm net kullanım alanı zemin katta net 85 m² bodrum katta net 26 m² toplam 111 m² olarak ölçülmüş olup, ayrıca toplam 12 m² alanlı 2 adet balkonu mevcuttur.
Adresi : Selçuklu Mahallesi 30.Sokak No 4/2 Sincan/ANKARA
Yüzölçümü : 900,00 m²
Arsa Payı : 72/900
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir. Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 07/10/2019 günü 10:10 - 10:13 arası
2. Satış Günü : 11/11/2019 günü 10:10 - 10:13 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/8116 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR