ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Sincan'da 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01139171
Şehir : Ankara / Sincan
Semt-Mahalle : ALCI MAH. / SİNCAN
Oda Sayısı : 3+1
: 114
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

GÜÇLÜ ANADOLU 27.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/5941 Talimat
Muhammen Bedeli
:
110,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.04.2020 10:40
İkinci Satış Günü
:
15.05.2020 10:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI İCRA DAİRESİ
2019/5941 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Sincan İlçe, 424 Ada, 4 Parsel, TEMELLİ/ALCI Mahalle/Köy, 4. BLOK 4. KAT 10 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM Nolu Bağımsız Bölüm Borçluya isabet eden tam hisse satışa çıkartılmıştır. dairenin açık adresi Temelli alcı mahallesi 2069 sokak temelli uydukent engürü sitesi 4. blok no: 1 daire 10 dur. blok ayrık nizam betonarme yapı tarzında inşa edilmiştir. parsel çevresi beton ile çevrili çevre düzenlemesi henüz yapılmamış, parsel üzerinde bulunan inşaatlar tamamlanmamış çalışmalar devam etmekte, kıymet taktirine konu dairenin bulunduğu blok parselin kuzeydoğu köşesinde yer almakta olup 2069 sokak ve 2070 sakak cephelidir. Blokta toplam 10 daire vardır. blok dış cephe boyalı giriş kapısı demir, giriş holü kat holleri zemini mermer kaplı duvarlar boyalı 1 adet asansörlüdür. satılacak daire bina giriş kapısına göre sol arka tarafta kalmakta , güney -batı -kuzey cephelidir. antre hol 3 oda mutfak banyo wc ve 2 balkondan oluşmaktadır. giriş kapısı çelik iç kapılar panel , pencereler pvc doğrama olup ısı camlıdır. antre hol salon ve odaların zeminleri şap kaplı tüm bu mahallerin duvarları ve tavanları alçı sıva üzeri boyalıdır. mutfak zemini şap kaplı duvarlar alçı sıvalı ve boyalıdır. mutfak tezgah ve dolaplar henüz monte edilmemiştir. banyo ve wc de zemin ve duvarlar seramik kaplıdır. klozet ve lavabo yoktur. ısınma kombi ile sağlanacak olup radyatörler takılı kombi yoktur. mesken balkonlar dahil 114,49 m² dir
Yüzölçümü : 10.067 m²
Arsa Payı : 101/10067
İmar Durumu : dosyada mevcut
Kıymeti : 110.000,00 TL
KDV Oranı
: %1
Kaydındaki Şerhler : tapudaki gibidir.
1. Satış Günü : 10/04/2020 günü 10:40 - 10:43 arası
2. Satış Günü : 15/05/2020 günü 10:40 - 10:43 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/5941 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR