ANKARA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Yenimahalle'de 2+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01040267
Şehir : Ankara / Yenimahalle
Semt-Mahalle : ERGAZİ MAH. / BATIKENT
Oda Sayısı : 2+1
: 68
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 4
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 19.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2014/62 Talimat
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.10.2019 14:45
İkinci Satış Günü
:
21.11.2019 14:45
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
9. İCRA DAİRESİ
2014/62 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Yenimahalle İlçe, 14727 Ada, 1 Parsel, ERGAZİ İMAR Mevkii, 36. Blok 4. Kat 18 nolu Nolu Bağımsız Bölüm. Bağımsız bölüm 2 oda, salon, mutfak, banyo, wc ve balkondan ( balkon alüminyum doğrama camekan ile kapatılmıştır) oluşur. Salon ile odaların zemini marley, antre, mutfak, banyo ve wc zeminleri seramik kaplıdır. Salon, oda ve duvarlar plastik boyalıdır. Salon tavanı kartonpiyerdir. Banyoda duvarlar; 1.75 m, ye kadar fayans kaplı olup, üst kısımları plastik boyalıdır. WC de duvarlar 1.75 m. ye kadar fayans kaplı olup, üst kısım plastik boyalı, içinde lavabo ve hela taşı vardır. İç kapılar yağlı boyalı ahşaptır. Pencereler PVC ve çift camlıdır. Isınma doğalgazlı merkezi sistem kalorifer tesisatı ile sağlanır. Taşınmazın net alanı 68 m² olarak ölçülmüştür. Meskenin toplam 7 m² ölçümünde bir adet balkonu vardır. Taşınmaza ilişkin diğer tüm bilgiler satış dosyasından edinilebilir. Bölgede elektrik , su, kanalizasyon, otobüs gibi her türlü belediye hizmeti mevcuttur. Taşınmazın satışı anında geçerli olan KDV oranının uygulanacağı ihtaren tüm taraflara tebliğ olunur.
Adresi : Ergazi ( Tapuda Ergazi-İmar) Mah. Rajiv Gandi Cad. 1616 Sok. 2 Dış Kapı Nolu Harp-İş 3 Sitesi 36. Blok 4. Kat 18 Nolu Bağımsız Bölüm.Yenimahalle / ANKARA
Yüzölçümü : 31.510 m²
Arsa Payı : 1/418
İmar Durumu : Tapu kayıtlarında görüldüğü gibidir.
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kayıtlarında görüldüğü gibidir.
1. Satış Günü : 24/10/2019 günü 14:45 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 21/11/2019 günü 14:45 - 14:50 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/62 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. Madde 127 – (Değişik: 2/7/2012-6352/30 md.) İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer. Hükmünün dosyamızdan uygulanacağı hususu tüm alakadarlara ihtaren tebliğ olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR