ANKARA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Yenimahalle'de 233 m² dubleks daire icradan satılıktır

ANKARA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01040273
Şehir : Ankara / Yenimahalle
Semt-Mahalle : BURÇ MAH. / ŞENTEPE
Oda Sayısı : 5+1
: 1431
Banyo Sayısı : 3
Bulunduğu Kat : 7
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 19.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/28 Talimat
Muhammen Bedeli
:
400,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.10.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
21.11.2019 14:30
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
9. İCRA DAİRESİ
2019/28 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Yenimahalle İlçe, 61171 Ada, 1 Parsel, BURÇ Mevkii, 7. Kat 22 nolu Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz Özkent Akbilek ortaokuluna 400 m. Barış parkına 200 m. ve Ankara merkeze 8000 m. mesafededir. Yangın merdiven çıkışı, yangın alarmları , iki adet asansör, normal merdiven, vardır. Bina kaliteli malzeme ve işçilikle yapılı 0-10 yaş gurubunda olup, Belediye Şehir ve İş Merkezlerine giden ulaşım ağı üzerinde, orta gelir gurubunun tercih ettiği yerleşim yeri içerisindedir. Binada depremsel bir hasara rastlanılmamıştır. Bağımsız bölüm; giriş kat, antre, wc, mutfak, salon 3 oda ( bir tanesi ebeveyn banyolu) 2 balkon, ( balkonlardan bir tanesi mutfağa dahil edilmiş) mahallerde , çatı arası 2 oda ( bir tanesi ebeveyn banyolu) antre, banyo, ve açık terastan oluşur. wc duvara monteli lavabo, ankastre , klozet ve duvar monteli bas sisteminden oluşur. mutfak mahal zemini laminat parke kaplıdır. tezgah üstü ve altı kapaklı dolap vardır. tezgah ve evye vardır. Çalışır durumdaki kombi duvara montajlıdır. balkon mutfağa dahil edilmiştir. Pencereler PVC ve kapılar Amerikan pres kapıdır. Tavanlarda kartonpiyer vardır. Teras katta çıkan merdivenler laminat kaplıdır. Banyo zemini seramik, klozet ve duşakabin, duş bataryası vardır. Meskene ait 2 adet ( mutfak bölümündeki mutfağa dahil edilmiştir) ( Diğer balkon cam ile kapatılmıştır) balkon, üst katta üzeri açık, korkulukları alüminyum profil, zemini seramik kaplama teras vardır. Meskenin faydalı net alanı toplamı giriş kat ; 108 m² , teras kat ; 55 m² açık teras; 70 m² olmak üzere toplam 233 m² olarak bilirkişilerce ölçülmüştür. Mesken elektrik, su , doğalgaz gibi her türlü belediye hizmetinden faydalanır. Taşınmaza ilişkin diğer tüm bilgiler satış dosyasından edinilebilir. Taşınmazın satış anında geçerli olan KDV oranının uygulanacağı tüm ilgililere ilanen tebliğ olunur.
Adresi : Burç Mah. 745 Sok. Coşkun Apt. No:33 ( No:19) 22 Nolu Bağımsız Bölüm.Yenimahalle / ANKARA
Yüzölçümü : 1.431 m²
Arsa Payı : 75/1431
İmar Durumu : Tapu kayıtlarında görüldüğü gibidir.
Kıymeti : 400.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kayıtlarında görüldüğü gibidir.
1. Satış Günü : 24/10/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 21/11/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/28 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. Madde 127 – (Değişik: 2/7/2012-6352/30 md.) İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer. Hükmünün dosyamızdan uygulanacağı hususu tüm alakadarlara ihtaren tebliğ olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR