ANKARA 29. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Yenimahalle'de 255 m² dubleks daire icradan satılıktır

ANKARA 29. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01047260
Şehir : Ankara / Yenimahalle
Semt-Mahalle : BURÇ MAH. / ŞENTEPE
Oda Sayısı : 4+1
: 255
Banyo Sayısı : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Kiracılı
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 07.09.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/9114 Esas
Muhammen Bedeli
:
375,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.11.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
12.12.2019 10:00
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
29. İCRA DAİRESİ
2018/9114 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Yenimahalle İlçe, 61170 Ada, 5 Parsel, BURÇ Mahalle/Köy, 20 Nolu Bağımsız Bölüm. Bilirkişi raporuna göre: Daire çatı aralı mesken vasfında kullanılmaktadır. Giriş kapısı çeliktir.
Giriş Katı: Halihazırda antre, salon, 1 oda, mutfak, 2 wc ve 2 balkondan oluşmaktadır. Antre, salon ve odanın zemini laminat parke kaplıdır. Duvarları ve tavanları plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Mutfak zemini laminat, duvarları ve tavanı plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Mutfak tezgahı granit, evyesi çelik, tezgah alnı seramiktir. Tezgah alt ve üst laminat dolapları, kombi ve ankastre mutfak ekipmanı (kiracıya ait olduğu beyan edilmiştir) vardır. wc zemini ve duvarları seramik kaplı, tavanı plastik boyalıdır. Lavabo ve wc taşı vardır. Diğer wc merdiven altında olup zemini ve duvarları searmik kaplı, tavanı plastik boyalıdır. Lavabo ve wc taşı vardır. Balkonların zemini seramik kaplıdır. Toplam alanı 32 m² dir. Giriş katın kullanılan net alanı (balkonlarla birlikte) 127 m² dir.
Üst Kat: Antreden beton taşıyıcılı ahşap basamaklı merdivenle çıkılmaktadır. Bu kat antre, 3 oda, depo, 2 banyo ve açık terastan oluşmaktadır. Antre zemini seramik, odaların zemini laminat parke kaplıdır. Duvarları ve tavanları plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Depo zemini seramik kaplı, duvarları ve tavanı plastik boyalı, eğik plak ve kartonpiyerlidir. Alüminyum kapılıdır. Banyo zemini ve duvarları seramik kaplı, tavanı plastik boyalı ve eğik plaktır. Dolaplı lavabo, jakuzi, duş kabini, ankastre klozet ve duş bataryası vardır. Diğer banyonun zemini ve duvarları seramik kaplı, tavanı plastik boyalı ve eğik plaktır. Ayaklı lavabo, küvet, duş kabini, klozet ve duş bataryası vardır. Teras zemini mermer kaplıdır. Alanı 56,5 m² dir. Barbeküsü vardır. Üst katın (terasla birlikte) kullanılan net alanı 128 m² dir.
Genel özellikleri: İç kapıları ahşap mobilya tipi, pencereleri ahşap doğrama ve ısıcamlıdır. Daire doğalgaz kombili kat kaloriferiyle ısıtılmaktadır. Güneş görmekte olup halen kiracısı tarafından mesken olarak kullanılmaktadır.
Adresi : Burç Mahallesi, 755. Sokak, Uzay Apartmanı No.1/20 Yenimahalle / ANKARA
Yüzölçümü : 255 m²
İmar Durumu : Kaydındaki gibidir
Kıymeti : 375.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 14/11/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 12/12/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/9114 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR