ANKARA 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Yenimahalle'de 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01088519
Şehir : Ankara / Yenimahalle
Semt-Mahalle : DEMETEVLER MAH. / DEMETEVLER
Oda Sayısı : 3+1
: 92
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Binadaki Kat Sayısı : 10
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 22.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/18905 ESAS
Muhammen Bedeli
:
90,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.01.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
13.02.2020 11:00
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
15. İCRA DAİRESİ
2017/18905 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ : Ankara İl, Yenimahalle İlçe, 15915 Ada, 4 Parsel, DEMET Mahalle/Köy, 46 Nolu Bağımsız Bölüm.
Satışa konu taşınmazın bulunduğu bina; 2 bodrum, zemin ve 10 normal kat olarak yapılmış olup, toplam 46 konut ve dükkanlar bulunmaktadır. Binanın cephelerinde Mantolama bulunmaktadır. Binada 2 adet asansör vardır. Satışı istenen bağımsız bölüm nitelikli mesken; 2. bodrum katta 46 kapı numaralı olarak bulunmaktadır. Daire girişi bina girişinden bağımsız olup, daireye bina yanından 2 kat alta inilirek ulaşılmaktadır. Giriş kapısı çelik kapı olup, fiili durum itibariyle antre, 3 oda, salon, wc, banyo ve mutfaktan oluşmaktadır. Meskenin iç kapıları panel kapı, pencereleri demir korkuluklu, PVC doğramalı ve ısı camlı olarak yapılı bulunmaktadır. Bağımsız bölüm kombi sistem ısıtmalı olup, panel radyotörleri takılıdır. Net kullanım alanı 92 m2'dir. Binanın bulunduğu bölge yol, su, elektrik, telefon, doğalgaz, otobüs, kanalizasyon gibi her türlü belediye hizmetlerinden faydalanmakta ve yerleşim alanı içerisinde yer almaktadır. Taşınmazın detaylı özelliklerini gösterir bilirkişi raporu dosyada mevcuttur.
Adresi : Demetevler Mah. (Tapuda Demet Mah.) 398. Cadde, Ülkü Apt. No:6/46
Yenimahalle / ANKARA
Yüzölçümü : 825 m2
Arsa Payı : 21/1650
İmar Durumu : Var, İnşaat tarzı Ayrık Nizam, konut alanlı
Kıymeti : 90.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer : Tapu Kaydı gibidir
1. Satış Günü : 16/01/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 13/02/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/18905 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR