ANKARA 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Yenimahalle'de 4+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01039798
Şehir : Ankara / Yenimahalle
Semt-Mahalle : SERHAT MAH. / OSTİM
Oda Sayısı : 4+1
: 139
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 12
Binadaki Kat Sayısı : 14
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 18.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/9527 ESAS
Muhammen Bedeli
:
500,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.10.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
06.11.2019 14:30
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
15. İCRA DAİRESİ
2018/9527 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri : Taşınmaz Ankara ili Yenimahalle içesi İvedik Serhat Mah. 1292 caddede kain 60023 ada 1 parselde 12. kat 48 bağımsız bölüm numaralı meskendir. Taşınmaz Mehmet Akif Ersoy cad. Mehmet Zahid korku cad. 1292 cadde ve 1294 sokak'ın çevrelediği ada parseldeki 7 numaralı Nevbahar Botanik konutları 2 deki A Blok apartmanındadır. Bina bodrum kat +zemin 12 normal kattan oluşmaktadır. taşınmaz çift asansörlüdür. normal katlarında 4 er daire bulunan ana taşınmazda toplam 51 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Taşınmazın içinde bulunduğu sitenin çevre düzenlemesi yapılı ve bakımlı olup, açık otoparkı mevcuttur. Bölge yol, su, elektrik ,telefon ,doğalgaz, otobüs, kanalizasyon gibi her türlü belediye hizmetlerinden faydalanmakta ve yerleşim alanı içerisindedir. 48 nolu Bağımsız bölüm nolu meskenin giriş kapısı çelik kapılıdır, bağımsız bölüm antre, 4 oda, salon, mutfak, Wc, banyo, ebeveyn banyosu ve 2 balkondan müteşekkildir. Antre zemin döşemesi seramik kaplı , duvarları alçı sıva üzeri boyalı tavanlar kartonpiyerlidir. Salon ve odaların zemini laminat parke kaplı, duvarları alçı sıva üzeri boyalı tavan kartonpiyerlidir. Mutfak zemini ve duvarları seramik kaplı, mutfak tezgahı suntalam tezgah alnı seramik ,tezgahın altında ve üstünde lake kaplama ahşap dolaplıdır. Wc ile bonyolar zemini ve duvarları seramiktir. Banyolarda duş teknesi kabini klozet ve lavabo mevcuttur. Balkonlar zemini seramiklidir. Balkonlar cam balkon sistemi ile kapatılmıştır. Pencereler PVC + ısıcamlı doğrama iç kapılar panel kapıdır. Bağımsız bölüm merkezi sistem ısıtmalı ve doğalgazlıdır. Meskenin faydalı kullanım alanı 139,00 M2 dir. Taşınmazın geniş içeriği dosyada mevcut bilirkişi raporunda mevcuttur.
Adresi : İvedik Serhat Mah. 1292 Cad. 7 Numaralı , Nevbahar Botanik Konutları -2 A Blok Yenimahalle / ANKARA
Yüzölçümü : 21.000 m2
Arsa Payı : 63/21000
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 500.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir.
1. Satış Günü : 09/10/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 06/11/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/9527 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR