HATAY 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Antakya Küçükdalyan'da 2 adet bahçeli müstakil ev mahkemeden satılıktır

HATAY 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01070052
Şehir : Hatay / Antakya
Semt-Mahalle : KÜÇÜKDALYAN MAH. / HARAPARASI
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 21.10.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
1,078,423 TL
Birinci Satış Günü
:
29.11.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
03.01.2020 14:00
Satış Yeri
:
Hatay 2. Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
HATAY
1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/1 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Taşınmaz Antakya İlçesi, Küçükdalyan Mahallesinde kain 748 parse sayılı taşınmazdır. 22/a uygulaması sonucunda aynı yer 4330 ada 4 parsel sayılı taşınmaz olmuştur. Taşınmaz Yeşilevler Caddesi No. 14 adresindedir. Yeni Hilton Oteli İnşaatına (Şimdiki Müze Otel) 500 m. Ceka Opet Akaryakıt İstasyonuna 150 m. İnşaat Mühendisleri Odasına ise 160 m. mesafededir. Belediyenin 1/1000 ölçekli uygulama imar planı içerisinde A-4 imar durumuna haizdir. 12 m. lik yola cephelidir. Meskun mahalde olup, hertürlü yol, su, elektrik, çöp gibi altyapı hizmetlerinden faydalanır. Üzerinde 2 adet yapı bulunmaktadır.
Kırmızı Renkli Bina: 2 katlı betonarme ve her katı iki daire olarak inşaa edilmiştir. Her daire 3 oda, mutfak banyo ve tuvalletten ibarettir. yerler kımen karo mozaik, kısmen seramik döşelidir. duvarlar sıvalı, boyalı ve pencerler plastik doğramadır. Sobalıdır. Oturum alanı 175 m2 ve toplan alanı 350 m2 dir.
Sarı Renkli Bina: 2 katlı betonarme ve her katı da tek daire olarak inşaa edilmiştir. Her daire 3 oda, mutfak, banyo ve tuvaletten ibarettir. alt katta yerler ahşap, üst katta yerler seramik döşeli, duvarlar sıvalı, boyalı ve pencereler plastik doğramadır. sobalıdır. oturum alanı 83,00 m2 olup, toplan alanı 166,00 m2'dir.
Yüzölçümü : 1.513 m2
Arsa Payı : Dosyasından incelenebilir
İmar Durumu : Dosyasından incelenebilir
Kıymeti : 1.078.423,50 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasından incelenebilir
1. Satış Günü : 29/11/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 03/01/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Hatay 2. Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu
Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/10/2019

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR