HATAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antakya Odabaşı'nda bölünmüş dubleks daire icradan satılıktır

HATAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01040601
Şehir : Hatay / Antakya
Semt-Mahalle : ODABAŞI MAH. / HARAPARASI
Oda Sayısı : 2+1
: 73
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : Teras Katı
Binadaki Kat Sayısı : 6
Yayınlandığı Gazeteler

HATAY EXPRES 21.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/13288 ESAS
Muhammen Bedeli
:
130,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.10.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
30.10.2019 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. HATAY İCRA DAİRESİ
2019/13288 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Tapu kaydı: Hatay İli Antakya İlçesi, Odabaşı/Kavaslı mah. Curet El Tahrani mevkii, 1842 ada 2 parsel,806,84 yüzölçümlü, ARSA nitelikli ana taşınmazda 6. Kat+Çatı Ara Piyesindeki dublex mesken nitelikli 13/818 arsa paylı 58 nolu bağımsız bölüm satışa konu edilmektedir.
Ana Gayrimenkulün Özellikleri: Söz konusu parsel ana yola cephelidir. Bina 1 bodrum kat, asma katlı zemin kat, 6 normal kat ve çatı ara piyesinden ibarettir. Bina merkezi sistem kalorifer tesisatlı, asansörlüdür. Binanın dış cephesi ısı için mantolanmıştır. Merdivenler mermer kaplı ve korkulukları alüminyum profilden imal edilmiştir.
Bağımsız Bölümün Özellikleri: Değerlemeye konu Dubleks Meskenin alt katı, salon + giriş + 1 oda + banyo + mutfak nişinden oluşmaktadır. Üst katı ise 1 oda + 1 hol + terastan ibarettir. Bağımsız bölüm tapu ve projesinde dubleks mesken olarak görünse de, uygulamada alt ve üst katlar ayrılarak alt ve üst farklı 2 daire olarak kullanılmaktadır. Yerleri seramik ve parke kaplıdır. İç kapıları panel kapılardan olup, boyalıdır. Dış cephe doğramaları PVC'den imal edilmiştir. Mutfak dolapları hazır mutfak kapaklarından yapılmıştır. Banyo ve tuvalette duvarlar fayans kaplanmıştır. Giriş kapısı çelik kapıdır. Kuzeybatı cephelidir. 73,00 m2 alanlıdır.
Adres Bilgileri: Odabaşı Mahallesi 3. Sokak M. Ali Yüksel Apartmanı Kat:6 No:58 Antakya/ HATAY
İmar Durumu - Belediye Kayıt Bilgileri: Antakya Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 03.04.2019 tarih ve 4748 sayılı yazısına göre; söz konusu Antakya İlçesi Odabaşı Mahallesi 1842 ada 2 numaralı taşınmaz Antakya Belediye sınırları içerisinde, İmar Planı dahilindedir. 7 katlı blok nizam imar durumuna sahiptir. Batısındaki yol 30 m. enindedir. Mimari plan örneği ve yapı ruhsatı mevcuttur.
Gayrimenkule Ulaşım ve Yol Tarifi: Değerlemeye konu mesken Antakya İskenderun yolunun doğusunda kalmaktadır. Zemin katları ticari işletmelerin yoğun olduğu binaların bulunduğu bir mahallededir. Kuş uçuşu, Odabaşı Mustafa Kemal İlkokuluna 80 m., Mustafa Kemal Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesine 450 m., Özel Akademi Hastanesine 1.600 m. mesafededir.
Gayrimenkul Ruhsat ve Proje Bilgileri: Taşınmaza ait yapı kullanma izin belgesi 2014/199 numara ile 25.03.2014 tarihinde alınmıştır. 4A Yapı grubundadır.
Kıymeti : 130.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 04/10/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 30/10/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/13288 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/07/2019

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR