ALANYA İCRA DAİRESİ

Antalya/Alanya'da 2+1 daire icradan satılıktır

ALANYA İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01069822
Şehir : Antalya / Alanya
Semt-Mahalle : OBA MAH. / ALANYA
Oda Sayısı : 2+1
: 75
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ALANYA 22.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2993 TLMT
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.12.2019 14:45
İkinci Satış Günü
:
07.01.2020 14:45
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Alanya Adalet Sarayı Kat: B2 ALANYA / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ALANYA
İCRA DAİRESİ

2019/2993 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Alanya ilçesi,OBA Mahallesi, 0 ada 2127 numaralı Parselde kayıtlı 4082,17 M² alanlı “4 Bloklu Kargir Apartman ve Arsa” vasıflı taşınmazdaki binalardan (D) Blok 4. katında 4/320 arsa paylı(20) numaralı MESKEN olup Borçlu adına TAM Hisse kayıtlıdır. BULUNDUĞU YER :tapu bilgileri belirtilen 0 ada 2127 numaralı parselin; Kuzeyi; Yol (5. Sok.), Batısı;Yol (2. Sok.), Güneyi; Yol ( açılmamış imar yolu) ve Doğusu; Yol (4. Sok.)ile çevrilidir. Parsel Pafta ve çaplı krokisine aynen uymaktadır.ADRESİ: Oba Mah. 4. Sok., Obakent Sit. No: D2-5/10 - Alanya.İMAR DURUMU :Parsel;1/1000 ölçekli Okurcalar İmar Uygulama Planına göre; Ayrık nizam %35 taban alanlı 5 katKonut yapımına imarlı olup, Parselde yapılaşma tamamlanmış kat Mülkiyeti kuruludur. Yola Mesafesi= 5,00 Mt.İnşaat Cephesi= 31,40 Mt. İnşaat Derinliği= 11,10 Mt.Komşuya Mesafesi= 4,00 Mt. Saçak Seviyesi= 16,00 Mt.Kat Adedi= 5 kat.HALİHAZIR DURUMU :Parsel üzerinde “Obakent Sit.” isimli Bod.+5 kattan oluşan 4 Blok Bina bulunup,Parsel çevre Güvenlik duvarı,Açık otopark,Yüzme havuzu-İç düzenleme mevcuttur. (D) blok parsel Güney-Doğu bölümünde yer almaktadır. (D) Blok bina Bina Üzeri Beton teras Çatı,Dışı akrilik boyalı, Asansörlü,Merdiveni mermer kaplama-Ahşap Trabzanlı Demir korkuluklu,Kum sıva kirliklidir. Bina Bodrum katı Müştemilat (Kapıcı dairesi-Odunluk-Sığınak) üst katları mesken niteliğinde olup Her bir katında 2 Giriş ve toplam 4 adet mesken bulunmaktadır. Meskene Zemin kat kuzey cepheden Batı giriş (Merdiven-Asansör) ile ulaşılmaktadır. (20) numaralı Mesken; (D) Blok Bina (Batı Giriş) 4. Katta (Son kat) yeralıp Batı-Kuzey ve Güney olmak üzere 3 Cephelidir. Mesken giriş kapısı Ahşap Tablalı kapı (10 İç kapı numaralı), Taban seramik kaplama,iç duvarlar saten boyalı,iç kapılar panel kapı,Dış doğramalar Pvc-ısıcamlıdır. Mesken balkonları yarım parapet üzeri Demir parmaklıklı korkulukludur. Onanlı kat mülkiyeti Projesine göre 20 numaralı Mesken 2 oda 1 salon+Mutfak (projesinde ayrı-Yerinde birleşik)- 1 ad. Banyo-1 ad Wc ve Antre’den oluşup Toplam(65,06 M2 kapalı Kullanım) 75,-M2 kapalı alanlı’dır.(Merdiven ve Asansör payı hariç) Meskenin 2 adet balkonu bulunup Yarım Parapet üzeri Demir korkuluklu ve toplam 14 M2 alanlıdır. Mesken site iç bahçesine cepheli olup Hakim manzarası yoktur.
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 05/12/2019 günü 14:45 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 07/01/2020 günü 14:45 - 14:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Alanya Adalet Sarayı Kat: B2 ALANYA / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2993 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/10/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR