ALANYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Alanya'da 2+1 daire icradan satılıktır

ALANYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01090872
Şehir : Antalya / Alanya
Semt-Mahalle : KARGICAK MAH. / MAHMUTLAR
Oda Sayısı : 2+1
: 70
Bina Yaşı : 11-15 Arası
Yayınlandığı Gazeteler

ALANYA POSTASI 27.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/5953 TLMT
Muhammen Bedeli
:
350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.01.2020 11:10
İkinci Satış Günü
:
11.02.2020 11:10
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Alanya Adalet Sarayı Kat: B2 ALANYA / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ALANYA
İCRA DAİRESİ
2019/5953 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Antalya ili Alanya İlçesi Kargıcak köyü 322 ada 6 parselde kayıtlı 23.921,00 m2 alanlı " A Blok 6 katlı Otel C Blok 11 katlı B,D, ve E Bloklar 17 şer katlı betonarme bina ve arsası vasıflı taşınmazdaki 6/5355 arsa paylı B Blok 3. Kat 29 nolu mesken niteliğindeki bağımsız bölüm taşınmazdır. Satışa konu taşınmaz Kargıcak Mahallesinde, 296. Sokak üzerinde, Gold City Residence Sitesi içerisinde bulunmaktadır. Yakın çevresinde benzer özellikli yapılar ile villa, otel, alışveriş dükkanları olarak kullanılan imarlı arsalar yer almaktadır. Bölge her seviyede gelir gruplarının ikamet ettiği bir bölgedir. Ulaşım özel araçlar ile sağlanabilmektedir. Bölgenin kamu hizmetlerinden istifadesi tamdır. Taşınmaz konum olarak, D400 Antalya-Mersin Karayolu'na 4 km, Akdeniz sahiline 4,1 km Alanya İlçe Merkezine yaklaşık 18 km, Gazipaşa havalimanına yaklaşık 31 km mesafededir. Satışa konu bağımsız bölümün bulunduğu parsel; Alanya İlçesi Kargıcak Mahallesi yerleşim alanında, kısmen meskün mahal içerisinde her bir cephesi parke yol ve komşu parseller ile çevrili bir parsel olup, parselin bulunduğu bölgede eski ve yeni yapılaşmaların olduğu gözlemlenmiştir. Taşınmaz konumu itibari ile elektirik, su yol, ulaşım, ptt, alt yapı ve belediye hizmetleri gibi hizmetlerden yararlanan, konut ve turizm fonksiyonu ile gelişmekte olan bir bölgededir. Satışa konu bağımsız bölümün bulunduğu site; Gold City Turizm Kompleksi isimli, otel olarak işletilen etrafı çevrili bahçe içerisinde, bahçe peyzaj düzenlemeleri tamamlanmış, güvenliği, açık otoparkı, iki adet açık ve bir adet kapalı yüzme havuzu, aqua parkı, çocuk oyun alanı, tenis kortu, hamam, sauna, spa merkezi, spor salonu, jeneratörü ve kendi içerisinde dükkan, restoran, kafeterya, market ve sinema salonu bulunan tüm sosyal faaliyetleri içeren oldukça lüks yaklaşık 10-15 yıllık bir sitedir.Satışa konu bağımsız bölümün bulunduğu bina; iki bodrum kat+zemin kat+13 normal katlı, merdivenleri mermer kaplı, alüminyum korkuluklu, çift asansörlü, iç ve dış cephesi sıvalı-boyalı, yangın merdivenli, lüks imalatlara sahip betonarme karkas bir binadır. Satına konu 29 nolu bağımsız bölümün özellikleri; söz konusu sitenin ana otel bloğunun 3. Katında bulunan 308 oda numaralı, güney ve doğu olmak üzere iki cepheli, ahşap giriş kapılı, iç doğramaları hazır panel kapıdan, dış doğramaları alüminyum çerçeveli, tüm zeminleri mermer kaplı, iç duvarları alçı-sıva ve boyalı, tavanları kartonpiyer uygulamalı, mutfak tezgahı granit, mutfak dolapları özel imalat mdfden imal, hakim doğa ve deniz manzaralı, 1 adet amerikan mutfaklı salon, 2 adet oda, 1 adet ebeveyn banyosu 1 adet balkon hacimlerinden oluşan 2+1 şeklinde, Amerikan mutfaklı, yaklaşık 70 m2 alanlı bir meskendir. Taşınmazdaki imalatlar iyi durumdadır.
Adresi : Gold City Caddesi Gold City Residence Oda No:308 Alanya Antalya
Yüzölçümü : 70 m2
Arsa Payı : 6/5355
İmar Durumu : Taşınmazın bulunduğu yer 1/1000 ölçekli İmar planı kapsamında Turizm tesis alanında kalmakta olup Hmax: Serbest, E:2,70 emsale göre yapılaşma müsaadeli olduğu öğrenilmiştir.
Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 14/01/2020 günü 11:10 - 11:15 arası
2. Satış Günü : 11/02/2020 günü 11:10 - 11:15 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Alanya Adalet Sarayı Kat: B2 ALANYA / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/5953 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.22/11/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR