ANTALYA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Kepez'de 3+1 daire icradan satılıktır

ANTALYA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01030643
Şehir : Antalya / Kepez
Semt-Mahalle : HÜSNÜ KARAKAŞ MAH. / SÜTÇÜLER
Oda Sayısı : 3+1
: 117
Bina Yaşı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

ANTALYA HİLAL 26.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/898 TLMT
Muhammen Bedeli
:
270,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.09.2019 15:10
İkinci Satış Günü
:
16.10.2019 15:10
Satış Yeri
:
Antalya Adliyesi Zemin Kat 5-6-7-8 Nolu İcra Daireleri İhale Odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANTALYA
6. İCRA DAİRESİ
2019/898 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İli, Kepez İlçesi, 27039 Ada, 3 Parsel, Sütçüler Mahallesi, F/2/6 Nolu bağımsız bölüm, F Blok apartmanın 2. Katında meskendir. Taşınmaz projesine göre 1 salon, 3 oda, 1 mutfak, 1 banyo, 1 wc, 1 antre ve 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Meskenin dış kapısı çelik kapı, iç kapılar ahşap panel kapıdır. Meskenin iç duvarları sıvalı ve boyalıdır. Salon ve odaların zemini laminat kaplı, ıslak zeminler seramik kaplıdır. Salon ve oda tavanında spot aydınlatmalı asma tavan mevcuttur. Mutfak tezgahı granit olup, hazır mutfak dolapları mevcuttur. Banyoda duşakabin, klozet ve lavabo mevcuttur. Banyo ve wc duvarları tavana kadar seramiktir. Pencereleri ve balkon kapıları PVC doğrama ve çift camdır. Balkon korkulukları temperli camlı alüminyumdur. Taşınmaz mimari projesine göre brüt 117,00 m2 büyüklüğündedir. Taşınmaz doğu, güney, ve kuzey cephelidir. Taşınmazda güvenlik kulübesi, asansör ve açık otopark bulunmaktadır. Parselin bulunduğu arsanın çevre düzenlenmesi tamamlanmış olup yürüme yolları ve otopark alanı kilitli taş kaplıdır. Bina elektrik ve su tesisatlıdır. Bina 1 yıllıktır.
Adresi : Hüsnü Karakaş Mahallesi, 3573.Sokak, F Blok, No:78 F/6 Kepez/ANTALYA
Yüzölçümü : 7.821 m2
Arsa Payı : 55/7821
İmar Durumu : Dosyada bulunan çap belgesine göre; 1/1000 ölçekli uygulama imar planında ayrık nizam, taks: max 0.30, emsal:1.00, subasman kotu:0.50 m, saçak seviyesi (h): P.A.İ.Y., max 7 kat yapılaşma koşullarında konut alanında kaldığı belirtilmektedir.
Kıymeti : 270.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 20/09/2019 günü 15:10 - 15:15 arası
2. Satış Günü : 16/10/2019 günü 15:10 - 15:15 arası
Satış Yeri : Antalya Adliyesi Zemin Kat 5-6-7-8 Nolu İcra Daireleri İhale Odası
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/898 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7- Ayrıca satış ile ilgili ihalenin feshi davası açan kişi ve kurumların dava açtıklarına dair belgeyi satış sonrası yasal süre olan 7 gün içerisinde müdürlüğümüz dosyasına ibraz etmeleri, aksi takdirde doğacak zarardan kendileri sorumlu olacaklardır.
NOT : İşbu ilan, tebligat yapılamayan ilgililere tebliği niteliğinde olup, bila iade tebligatlar hakkında gazete ilanı ile yetinilecektir.
23/07/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR