KORKUTELİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Korkuteli'nde bahçeli kargir ev icradan satılıktır (Çoklu ve Hisseli satış)

KORKUTELİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01117234
Şehir : Antalya / Korkuteli
Semt-Mahalle : YUKARIKARAMAN MAH. / KORKUTELİ
Yayınlandığı Gazeteler

KORKUTELİ MANŞET 17.01.2020
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2011/394 TLMT
Muhammen Bedeli
:
268,797 TL
Birinci Satış Günü
:
28.02.2020 14:20
İkinci Satış Günü
:
30.03.2020 14:20
Satış Yeri
:
KORKUTELİ BELEDİYESİ TOPLANTI SALONU KORKUTELİ/ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KORKUTELİ
İCRA DAİRESİ
2011/394 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İli, Korkuteli İlçesi Yukarı Karaman Yaylası mahallesi Mezarlık Başımevkiide bulunan 172 ada 4 nolu parsel 8.885,99 m² yüzölçümünde olup pirket duvarlı ev ve tarla ve elma bahçesi vasfındadır ve tam hisse ile Abdullahoğlu Veli ŞİMŞEK adına kayıtlıdır. Taşınmazın bulunduğu parsel% 2-4 arasında eğimli,kumlu tınlı yapıda derin toprak profiline sahip arazi topografyası düz bir arazidir. Taşlılık ve drenaj sorunu yoktur. Kıymet takdiri tarih itibariyle parselin bir bölümünün tarla olarak kullanıldığı diğer bölümünün ise üzerinde 2 adet tek katlı ev ve evlerin dışında kalan alanda değişik cins ve yaşlarda meyve ağaçları mevcuttur. Meyve ağaçlarının sulanması için bahçe içerisinde elektrik ve sondaj kuyusu mevcuttur. Taşınmaz üzerindeki 2 adet tek katlı yığma kargir ev mesken olarak kullanılmaktadır. Kıymet takdiri tarihinde taşınmazlar kapalı olduğundan bir değerlendirme yapılamamış olup, dışarıdan yapılan gözleme göre içi ve dışı sıvalı ve boyalı, elektrik ve suyu mevcuttur. Çatışı beşik kertme ahşap, çatı örtüsü kiremittir. 8.885,99 m2 yüzölçümlü taşınmaz, Korkuteli -Denizli karayoluna 5 km mesafede olup kadastrol yola cephesi vardır.Köy yerleşim alanı dışındadır.Ulaşım sorunu yoktur. Taşınmazın arzve üzerindeki binalar meyve ağaçları ile birlikte toplam değeri 268.797,80 TL'dir.
Yüzölçümü : 8.885,99 m2
İmar Durumu : Dosyada mevcuttur.
Kıymeti : 268.797,80 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 28/02/2020 günü 14:20 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 30/03/2020 günü 14:20 - 14:25 arası
Satış Yeri : KORKUTELİ BELEDİYESİ TOPLANTI SALONU KORKUTELİ/ANTALYA - null null / null
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İli, Korkuteli İlçesi Yukarı Karaman Yaylası mahallesi Kızılyer mevkiide bulunan 112 ada 25 nolu parsel 4.095,19 m² yüzölçümünde olup Bahçe vasfındadır ve 163/409 hisse ile Abdullahoğlu Veli ŞİMŞEK adına kayıtlıdır. Taşınmazın bulunduğu parsel% 2-4 arasında eğimli,kumlu tınlı yapıda derin toprak profiline sahip arazi topografyası düz bir arazidir. Taşlılık ve drenaj sorunu yoktur. Kıymet takdiri tarihi itibariyle taşınmaz üzerinde 2 adet tek katlı ev ve evlerin dışında kalan alanda değişik cins ve yaşlarda meyve ağaçları mevcuttur. Parsel içerisinde bulunan evlerin ve ağaçların parsel sahibi kullanıcılar tarafından filen kullandıkları bölümlerin tel çitle ayrılmıştır. Taşınmaz üzerindeki yer alan 2 adet ev kargir yapı tarzında mesken olarak kulanılmakta olup, kıymet takdiri tarihinde taşınmazların kapalı olması sebebiyle dışarıdan değerlendirilmiştir. Dışarıdan yapılan gözleme göre içi ve dışı sıvalı ve boyalı elektrik ve suyu mevcuttur. Taşınmaz üzerinde Meyve ağaçlarının sulanması için bahçe içerisinde elektrik ve sondaj kuyusu mevcuttur.Korkuteli - Denizli karayoluna 600 m mesafede olup kadastrol yola cephesi yoktur.Köy yerleşim alanı dışındadır.Ulaşım sorunu yoktur. Taşınmazın arz ve üzerindeki binalar meyve ağaçları ile birlikte toplam değeri : 204.625,70TL olup, Taşınmaz tapu kaydında 163/409 hisse ile Abdullahoğlu Veli ŞİMŞEK adına kayıtlı olduğundan taşınmazda hak sahibi olduğu değer 81.550,00TL'dir.
Yüzölçümü : 4.095,19 m2
İmar Durumu : Dosyada mevcuttur.
Kıymeti : 81.550,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 28/02/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 30/03/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : KORKUTELİ BELEDİYESİ TOPLANTI SALONU KORKUTELİ/ANTALYA - null null / null
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2011/394 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/01/2020

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR