KORKUTELİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Korkuteli'nde bahçeli müstakil ev icradan satılıktır

KORKUTELİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01040190
Şehir : Antalya / Korkuteli
Semt-Mahalle : YEŞİLYAYLA MAH. / KORKUTELİ
Oda Sayısı : 1+1
: 37
Bina Yaşı : 26-30 Arası
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 19.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/175 TLMT
Muhammen Bedeli
:
223,670 TL
Birinci Satış Günü
:
30.09.2019 14:10
İkinci Satış Günü
:
01.11.2019 14:10
Satış Yeri
:
KORKUTELİ BELEDİYESİ TOPLANTI SALONU KORKUTELİ/ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KORKUTELİ
İCRA DAİRESİ
2018/175 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Korkuteli İlçe, 4248 Parsel, YEŞİLYAYLA Mahalle/Köy, ŞAMLICA Mevkii, parselde toprak orta toprak derinliğinde olup toprak bünyesi killi, tınlı yapıya sahiptir. Taşlılık ve drenaj problemleri yoktur. Eğim% 1 civarındadır. Arazi topografyası düz bir yapıdadır. Keşfin yapıldığı tarihte parselde tek katlı ev ve evin dışındaki alanın kapama şeftali ve elma bahçesi olduğu görüldü Parselin sınırlarında vişne ,asma erik meyve ağaçları mevcuttur.Sulanabilir tarım arazisidir.Meyve ağaçlarının damla sulama yöntemi ile sulandığı görüldü.Mahalle yoluna cephesi olup ulaşım sorunu yoktur.Ana taşınmaz üzerinde bahçe evi amaçlı yapı, kendisine eklenti şeklinde basit depo eklentisi ve binanın giriş kısmında sundurma eklentisi mevcuttur. Bahçe evi amaçlı yapı; 37m² alanlıdır. Ruhsat kaydına rastlanılmamıştır. Müstakil bahçe evi olarak kullanıldığı gözlemlenmiştir. Binanın keşif tarihi itibariyle kapalı olması sebebi ile iç mahal özellikleri görülememiştir. Dışarıdan inceleme yapılabilmiştir. Taşıyıcı duvarları tuğla mamul yığma binadır. Dış cephesi badanalı, pencereler ahşap mamul, dış kapısı boyalı demir mamul, çatısı ahşap kalaslar üzeri kapalı beşik tip çatılı, kiremit çatı örtülüdür. Yakın çevresinde elektrik şebekesi bulunduğu gözlemlenmiştir. Binanın fiziksel özellikleri dikkate alındığında 25-30 yıllık yapı olduğu düşünülmektedir.Sundurma kısmı; 23m² alanlı, tabanı çıplak beton, demir düşey direkler ile desteklenen, çatısı ahşap kalaslar üzeri kiremit çatı örtülü basit sundurma görünümündedir. Depo Eklentisi; Tek katlı, 14m² alanlı, taşıyıcı duvarları tuğla mamul yığma bina,2 odalı, kapıları ahşap mamul, dış cephesinin bir kısmı badanalı, bir kısmı çıplak tuğla, tavanı bir kısmı kiremit çatı örtülü, bir kısmı saç çatı örtülü, bir kısmı açık basit depo yapısıdır.
Yüzölçümü : 6.950 m2
İmar Durumu :Dosyada mevcuttur
Kıymeti : 223.670,28 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 30/09/2019 günü 14:10 - 14:15 arası
2. Satış Günü : 01/11/2019 günü 14:10 - 14:15 arası
Satış Yeri : KORKUTELİ BELEDİYESİ TOPLANTI SALONU KORKUTELİ/ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/175 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, tebligat yapılamayan ilgililere gazete ilanı ve elektronik tebligatın tebliğ yerine geçeceği hususu ilan olunur.02/08/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR