KORKUTELİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Korkuteli'nde iki katlı ev icradan satılıktır

KORKUTELİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01040200
Şehir : Antalya / Korkuteli
Semt-Mahalle : YEŞİLYAYLA MAH. / KORKUTELİ
: 346
Bina Yaşı : 0
Binadaki Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

KORKUTELİ MANŞET 19.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/170 TLMT
Muhammen Bedeli
:
65,777 TL
Birinci Satış Günü
:
23.09.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
25.10.2019 14:30
Satış Yeri
:
KORKUTELİ BELEDİYESİ TOPLANTI SALONU KORKUTELİ/ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KORKUTELİ
İCRA DAİRESİ
2017/170 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Korkuteli İlçe, 5632 Parsel, YEŞİLYAYLA Mahalle/Köy, alaybey Mevkii, Ana taşınmaz eğimsiz, bir topoğrafik yapıya ve düzgün olamayan geometrik bir şekil formuna sahiptir. Güney yönden 14500 nolu sokağa cephesi mevcuttur. Elektrik ve su gibi alt yapı hizmetleri taşınmazın bulunduğu çevrede mevcuttur.Taşınmaz üzerinde iki katlı inşaat halinde yapı mevcuttur.Binanın zemin katı yaklaşık 173 m2 alanlı, birinci katı yaklaşık 173 m2 alanlı olmak üzere toplam alanı 346 m² dir. Bina özellik olarak; inşaat halinde Natamam yapıdır. İki katlı, betonarme taşıyıcı sistemli, dış cephesi ve iç cephesi sıvalı, kiremit çatı örtülü, ahşap direk taşıyıcılı kırma tip çatılı, tabanları şap betonludur. Sıva altı elektrik ve su tesisatları montajlıdır. Birinci normal katın tavanında betonarme tavan mevcut değildir. Diğer imalatlar tamamlanmamıştır. Mimari görünümü dikkate alındığında dubleks ev olarak tasarlandığı anlaşılmaktadır. Binanın birinci normal katına çıkış merdiveninin bulunmaması sebebi ile birinci katın iç mahal özellikleri görülememiştir. Yapılan imalatlar dikkate alındığında binanın tamamlanma oranı %60,54 olarak hesaplanmıştır. Taşınmazın toprak yapısı killi tınlı yapıda olup derin toprak profiline sahip, taşlılık ve drenaj problemi olmayan topoğrafyası düzgün olan sulanan bir arazidir. Parsel içerisinde bulunan inşaat halindeki dubleks evin bahçe kısmında çeşitli sayıda ve yaşta karışık meyve ağaçları mevcuttur.
Yüzölçümü : 3.525,00 m2
İmar Durumu :Dosyada mevcuttur
Kıymeti : 65.777,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 23/09/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 25/10/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : KORKUTELİ BELEDİYESİ TOPLANTI SALONU KORKUTELİ/ANTALYA -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/170 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, tebligat yapılamayan ilgililere gazete ilanı ve elektronik ilanın tebliğ yerine geçeceği hususu ilan olunur.02/08/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR