ARAKLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Araklı Merkez Mahallesinde dubleks mesken icradan satılıktır

ARAKLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01047724
Şehir : Trabzon / Araklı
Semt-Mahalle : MERKEZ MAH. / ARAKLI
Oda Sayısı : 7+1
: 225
Bulunduğu Kat : 5
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

KARADENİZ''DE SON NOKTA 07.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/127 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
431,672 TL
Birinci Satış Günü
:
04.11.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
02.12.2019 10:00
Satış Yeri
:
Araklı İcra Müdürlüğü, Hükümet Konağı, Zemin Kat. Araklı/TRABZON

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ARAKLI İCRA DAİRESİ

2018/127 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Trabzon İli, Araklı İlçesi, Merkez Mahallesi, 614 ada, 14 parsel, 5. kat, 38 nolu bağımsız bölümde kain dubleks mesken vasfındaki taşınmaz, ilçe merkezine yakın konumda, manzarası olan yerlerdendir. Toplu taşıma araçları ile ulaşım koşulları oldukça rahat, ilçenin sosyo kültürel ticaret ve ulaşım faaliyetlerinin yoğun olduğu bölgede, topoğrafik olarak düz ve jeolojik olarak sağlam zemin üzerinde, imar planında konut ve ticari kullanımında bitişik nizam 6 kat yapılaşması olan alanlardan, parsel düzgün ve dikdörtgen forma sahip olup yeniden yapılaşması mümkün parsellerden, bir çok kuruma yürüme mesafesinde, değerli imar parselidir. Kaloriferli, asansörlü, kapalı ve açık otoparkı bulunmakla, yapı kullanma izin belgesi tamamlanmış, 3. sınıf A gurubu yapılardan, söz konusu bağımsız bölüm binanın en kuzey doğusunda ve en üst katında, manzarası site içerisindeki en iyi manzaralardan olup, denizi görmektedir. Yapı brüt kullanım alanı olarak dubleks altı 125 m2, çatı arası piyesi terasla beraber 100 m2 olup toplamda 225 m2 bürüt kullanım alanı vardır. Ortak alan olarak 212 m2 sığınak ve bodrum katta kapalı otopark bulunmaktadır. Yapı genel itibari ile 7 oda 1 salon ve mutfaktan oluşmaktadır. Isınma sistemi merkezi sistem katı yakıtla sağlanmaktadır. Yapı yeni yapı olup yıpranma ve eksik imalat oranı %2 olarak tespit edilmiştir.
Adresi : Çarşı Mevkii, Çağla Sok. No: 29/2, iç kapı no: 38 Araklı/TRABZON
Yüz ölçümü : 225 m2
Arsa Payı : 5220/196260
İmar Durumu : İmar planına uygun
Kıymeti : 431.672,86 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 04/11/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 02/12/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Araklı İcra Müdürlüğü, Hükümet Konağı, Zemin Kat. Araklı/TRABZON
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/127 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR