BALIKESİR 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Balıkesir Altıeylül'de kargir köy evi icradan satılıktır

BALIKESİR 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01050450
Şehir : Balıkesir / Altıeylül
Semt-Mahalle : ÇANDIR MAH. / ALTIEYLÜL
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Binadaki Kat Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 13.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1978 talimat
Muhammen Bedeli
:
88,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.11.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
29.11.2019 11:00
Satış Yeri
:
BALIKESİR 1. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BALIKESİR
1. İCRA DAİRESİ

2018/1978 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İl, Altıeylül İlçe, 2570 Parsel, ÇANDIR Mahalle/Köy, KÖYİÇİ Mevkii, Taşınmaz 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı dışındadır.
Köy (Mahalle) merkezine takriben 350 m mesafededir. Belediye altyapı hizmetlerinden (elektrik,su,yol,ulaşım,toplama,kanalizasyon vb.)yararlanmaktadır.Taşınmaz üzerinde halen üç adet yapı mevcuttur.
1. Yapı : Tek katlı yığma kargir tarzda inşa edilmiş ve mesken amaçlı kullanılmaktadır. Dış cephesi sıvasız olup çatısı ahşap mertekli ve saçaklı üzeri marsilya kiremit kaplıdır.Pencere doğramaları plastik, dış kapısı demir doğramadır. 1 oda , 1 giriş ,mutfak wc den oluşmaktadır.Mutfakta beton tezgah mevcuttur. Wc tabanları seramik kaplıdır. Klozet bulunmaktadır.İç duvarları sıvalı ve kireç badanalıdır. Takribi kullanım alanı 65 m2 dir. Bina yaşı yaklaşık 40-45 tir.
2. Yapı : Tek katlı yığma tarzdadır. Dış duvarları sıvasızdır. Çatısı ahşap mertekli olup kiremit kaplıdır.Giriş kapısı demir doğramadır. pencere doğramaları eskimiş ve camları kırılmıştır. Ardiye amaçlı kullanılmaktadır. Takribi kullanım alanı 45,00 m2 dir. Bina yaşı yaklaşık 30-35 dir.
3. Yapı : Tek katlı olarak kutu profil kolon üzerine galvaniz oluklu çatısı bulunmaktadır. Bir cephesi açık iki cephesi duvar bir cephesi oluklu galvaniz örtü ile kaplıdır. İç tabanı topraktır. Halen Samanlık olarak kullanılmaktadır. Parsel içerisinde kalan kısmın yaklaşık kullanım alanı 140,00 m2 dir. Bina yaşı yaklaşık 3-5 tir.
Yüzölçümü : 687 m2 Arsa Payı : 1/1 İmar Durumu : Yok Kıymeti : 88.000,00 TL
KDV Oranı : %18 Kaydındaki Şerhler : Dosyasındaki gibi
1. Satış Günü : 04/11/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 29/11/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : BALIKESİR 1. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1978 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR