BANDIRMA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Balıkesir Bandırma'da 135 m² dubleks daire icradan satılıktır

BANDIRMA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01120429
Şehir : Balıkesir / Bandırma
Semt-Mahalle : SUNULLAH MAH. / BANDIRMA
Oda Sayısı : 5+1
: 135
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 24.01.2020
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/3133 ESAS
Muhammen Bedeli
:
289,296 TL
Birinci Satış Günü
:
17.03.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
13.04.2020 14:30
Satış Yeri
:
600 Evler Mah. Adliye Sarayı Yanı Avukatlar İş Merkezi Zemin Kat Baro Lokali

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BANDIRMA
2. İCRA DAİRESİ
2019/3133 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İl, Bandırma İlçe, 368 Ada, 2 Parsel, SUNULLAH Mahalle/, 4 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz III/B yapı sınıfında bitişik nizamda zemin+3 normal+ çatı kat olarak proje inşa edilmiştir bina girişi 14. Sk. hattına göre ön cepheden zemin kat seviyesinden camekanlı demir doğrama giriş kapısı ile sağlanmaktadır bina dış cephesi dış cephe boyası ile boyalıdır binanın giriş alanı koridor sahanlık merdiven ve ortak alan zemini mermer duvarları saten boyalı merdiven korkulukları ise alüminyum profil demir doğramadır asansör mevcuttur. Mesken binanın 3. katında bina girişine göre ön cephede 14. sokağa cepneli konumludur mesken antre salon iki oda mutfak wc çatı katta hol 3 oda banyo teras hacimleri olmak üzere toplam brüt ortak alan hariç 135 m2 kullanım alanına sahiptir ana giriş kapısı çelik iç kapı doğramaları panel pencere doğramaları PVC ısı camlıdır ıslak hacimlerde zemin ve duvarlar seramik kaplama kuru hacimlerde ise zemin laminant parke duvarlar ise boyalıdır. taşınmazda vitrifiye malzemeleri mevcut olup mutfakta dolaplar laminant mamül tezgah ise mermerit mamüldür elektrik su ve haberleşme tesisatları mevcut kullanılır durumdaki gayrimenkulün ısıtılması doğalgaz yakıtlı kombili kalorifer tesisatı ile sağlanmaktadır taşınmazda %4 oranında (0-3 yaş) yıpranma olduğu tespit edilmiştir. alt yapı hizmetleri mevcuttur yakın çevresinde ticaret meslek lisesi ordu cad. market cami vb kamusal alanlar bulunmakta ulaşım iyi durumdadır.
Adresi : Sunullah Mah. 14. Sok. Sema Aprt. No 10/4 Bandırma / BALIKESİR
Yüzölçümü : 132,49 m2
Arsa Payı : 5/16
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Bitişik Nizam 4 kat ön bahçe mesafesi 0 m yapılaşma şartlarında konut yapı alanında kalmaktadır
Kıymeti : 289.296,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibi
1. Satış Günü
: 17/03/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 13/04/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : 600 evler mah. adliye sarayı yanı avukatlar iş merkezi zemin kat baro lokali

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/3133 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR