BANDIRMA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Balıkesir Bandırma'da 4+1 daire icradan satılıktır

BANDIRMA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01096674
Şehir : Balıkesir / Bandırma
Semt-Mahalle : 17 EYLÜL MAH. / BANDIRMA
Oda Sayısı : 4+1
: 168
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

BANSES 07.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/69 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
458,203 TL
Birinci Satış Günü
:
22.01.2020 14:20
İkinci Satış Günü
:
18.02.2020 14:20
Satış Yeri
:
Orman İşletme Müdürlüğü İhale Salonu 600 Evler Mah. Sakarya Cad. No:2 Bandırma/BALIKESİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. BANDIRMA 3. İCRA DAİRESİ


2019/69 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Balıkesir İl, Bandırma İlçe, 484 Ada, 5 Parsel, ONYEDİ EYLÜL Mahalle, 7 Nolu Bağımsız Bölüm 4. Kat mesken, doğalgaz kombi kalorifer ile ısıtılan, B.A. karkas, özelliği itibarı ile III/B inşaat sınıfı yapı özelliğinde bulunmaktadır.Asansör mevcuttur.Projesine göre antre, hol, salon, 4 oda,2 banyo, balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Yaklaşık Brüt 168,00m2 civarında yapı alanına sahiptir. Atatürk caddesine göre ön cephe sağ tarafta, köşede bina girişine göre sanayi sokakta ön cephe konumludur. Apartman Giriş kapısı camlı alüminyum doğrama, girişte duvar, merdivenler ve sahanlıklar mermer kaplama, merdiven korkulukları krom nikel doğramadır. Merdiven sahanlığı duvarları ve asma tavanı saten boyalıdır. Mesken giriş kapısı çelik ve iç kapı doğramaları panel, pencere doğramaları PVC ısı camlı, Salon ve odalarda zemin lamine parke, mutfak zemini seramik kaplama, dolapları lamine kapaklı, tezgahı mermer ve tezgah üst seramik kaplamadır. Banyoda duvarlar ve zemin seramik kaplamadır. Banyolarda duş-kabinler mevcuttur. Tüm mahallerde duvarlar ve tavanlar saten boyalıdır. Bina Dış cephesine aliminyum kaplama yapılmıştır. III/B sınıf yapı özelliğindeki yapıdır. Taşınmazda yıpranma %6 (4-5 yaş için) kabul edilmiştir. Meskenin Bulunduğu binanın zemin katında Bandırma Tapu Sicil Müdürlüğü bulunmaktadır. Bandırma Belediye Binasına Ve Liman AVM ye yaklaşık 300 m mesafede bulunmaktadır. Mesken olarak Bandırmada tercih edilebilecek bölgede bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölgede; elektrik, asfalt, yol, su, telefon, kanalizasyon, doğal gaz gibi alt yapı hizmetleri mevcuttur.
Adresi : 17 Eylül Mahallesi, Atatürk Caddesi- Sanayi Sokak, Kesiminde, Baran Apartman No: 10/7 De, Bulunan 4. Kat, 7 Numaralı Bağımsız Bölüm Mesken Bandırma / BALIKESİR
Yüzölçümü : 428,13 m2
Arsa Payı : 52/1000
İmar Durumu : İnşaat tarzı Bandırma Belediyesinin imar planında belirtildiği gibi; 484 ada, 5 parsel numaralı taşınmaz, 1/1000 uygulama imar planında, Bitişik Nizam 8 kat yapılaşma şartlarına sahip, ticaret+konut alanı içinde
Kıymeti : 458.203,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 22/01/2020 günü 14:20 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 18/02/2020 günü 14:20 - 14:25 arası
Satış Yeri : ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ İHALE SALONU 600 Evler Mah. Sakarya Cad. No: 2 Bandırma /Balıkesir

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/69 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR