BANDIRMA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Balıkesir Bandırma'da tripleks mesken ve arsası icradan satılıktır Düzeltme İlanına Git

BANDIRMA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01020689
Şehir : Balıkesir / Bandırma
Semt-Mahalle : PAŞABAYIR MAH. / BANDIRMA
Oda Sayısı : 7+2
: 1658
Banyo Sayısı : 6
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 04.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2014/341 talimat
Muhammen Bedeli
:
4,272,303 TL
Birinci Satış Günü
:
07.08.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
06.09.2019 11:00
Satış Yeri
:
Orman İşletme Müdürlüğü Mezat Salonu 600 Evler Mah. Sakarya Cad. No:2 Bandırma/BALIKESİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. BANDIRMA 3. İCRA DAİRESİ
2014/341
TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Balıkesir İl, Bandırma İlçe, 1585 Ada, 13 Parsel, PAŞABAYIR Mahalle/Köy,Paşabayır Mah. 1064,Sok. No.14 Tapu kaydında Balıkesir İli, Bandırma İlçesi, Paşakent Mahallesi , 1585 ada, 13 parselde kayıtlı 1.658,29 m2 yüzölçümlü arsadır. Tripleks mesken ve arsası : Tripleks mesken bir bodrum kat , bir zemin kat, bir normal kattan ibarettir. İnşaat brüt alanı 1.674,00 m2 dir.BODRUM KAT:İki hol,iki depo, projesinde sığınak olarak geçmektedir.(Bir tane spor ve bilardo oyun masası konmuş bu amaçla kullanılmaktadır.), kiler, garaj,çamaşır ve ütü odası,iki banyo,iki wc ve kazan dairesinden ibarettir.ZEMİN KAT: İki salon ,mutfak ,iki oda ,hol, iki banyo ve dışarıda birde havuz mevcuttur. 1.NORMAL KAT: 5 Oda .Hobi Odası Teras , 3 Banyo Wc , 4 Balkon Ve Holden İbarettir.
Taşınmaz betonarme karkas bir yapıdır. Bayındırlık bakanlığı yapı sınıflandırmasına göre V-A Yapı sınıfındadır. Asansörlü ,kaloriferli merkezi ısıtmalıdır. Dubleks bir meskendir ,girişte solda bir havuz etrafı renkli mermer kaplama, havuzun içi mermer kaplama ,arsanın etrafı tamamen bahçe duvarı ile çevrili üzerinde perfore demir korkulukla çevrilirdir. Taşınmaz kameralı sistem ile korunmaktadır her yerde kameralar mevcuttur.Girişin haricinde kalan arazide bahçe düzenlenmesi yapılmıştır.BODRUM KAT ÖZELLİKLERİ:Merdiven ve asansör ile inilmekte, inildiğinde geniş bir hol içinde jimnastik aletleri , bilardo oyun masaları var , her yer seramik kaplama ,duvarlar düzleme , kiler ve ütü odası da aynı şekilde yapılmıştır. Wc Banyolar yerler ve duvarlar seramik kaplama klozet ve duşakabin mevcuttur. Oyun salonundan araba garajına geçilmektedir. Mevcut garaj en az 6 araç alacak kapasitededir. Garajın uzaktan kumandalı kapısı mevcuttur. İnşaatın yapımında kullanılan malzemelerin tamamı özenerek seçilmiş birinci sınıf malzemedir.
ZEMİN KAT ÖZELLİKLERİ: Konuta buradan giriş yapılmaktadır, yarım daire şeklinde olan 3 basamak ile konutun süslü ahşap giriş kapısından içeri girilmekte, geniş bir giriş holü bulunmakta sol tarafta geniş bir mutfak üst kat odalara çıkan geniş bir ahşap merdiven vardır. Bu katta yemek ve oturma salonu , mutfak 2 oda , 2 banyo , 2 wc bulunmaktadır. Mutfak yerler seramik kaplama duvarlar düzleme saten boyalı tavanda süslemeler vardır. Salon ve odalar yerler ahşap parke kaplı duvarlar düzleme üzeri saten boyalıdır. Banyo-Wc ler yerler seramik kaplama duvarları tavana kadar seramik kaplama duşakabin ,lavabo ve klozet mevcuttur.
1.KAT ÖZELLİKLERİ: Bu katta yatak odaları bulunmaktadır. Merdivenle çıkıldığında geniş bir hol bulunmakta olup, yerler seramik kaplıdır. 5 adet yatak odası vardır, odaların yerleri ahşap parke kaplama duvarları düzleme üzeri saten boyalı bir tane teras ve 4 adet balkon vardır, bunun zemini seramik kaplama , balkonun önünde alüminyum korkuluk vardır. Mevcut yapının oda kapıları dolapları dış doğramaları ve ısı camları özenle seçilmiş malzemelerdir.
Taşınmaz yapı, yer ve konum itibarı ile Bandırmanın en güzel manzaralı yerinde bulunmaktadır. Sol yanında Atatürk parkı kuzeyinde liman ve deniz bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu yörede elektrik , su, doğalgaz ,telefon gibi her türlü alt yapı hizmetleri mevcuttur. Yapıda %10 civarında yıpranma mevcuttur.Villanın elektrik ve aydınlatma tesisatı olarak bulunanlar: Genel sayaç saati, aydınlatma panoları ve dış ortam aydınlatma ve dağıtım panoları tesisatları, dış mekan aydınlatma aplikleri dış mekan kamera sistemleri bulunmaktadır. Ayrıca bina içerisinde özel olarak yapılmış 4 kişilik 3 duraklı insan asansörü mevcuttur. Bu malzemelerde %30 civarında bir yıpranma ve değer kaybı görülmüştür.
Adresi : Paşabayır Mah. 1064,Sok. No.14 Tapu Kaydında Balıkesir İli, Bandırma İlçesi, Paşakent Mahallesi , 1585 Ada, 13 Parselde Kayıtlı 1.658,29 M2 Yüzölçümlü Arsadır. Tripleks Mesken Ve Arsası :Bandırma / BALIKESİR
Yüzölçümü : 1.658,29 m2
Arsa Payı : 1/1
İmar Durumu :var.
Kıymeti : 4.272.303,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 07/08/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 06/09/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ MEZAT SALONU 600 Evler Mah. Sakarya Cad. no:2 Bandırma/Balıkesir

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/341 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR