EDREMİT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Balıkesir Edremit'te 2+1 60 m2 daire icradan satılıktır

EDREMİT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01118325
Şehir : Balıkesir / Edremit
Semt-Mahalle : ALTINOLUK MAH. / ALTINOLUK
Oda Sayısı : 2+1
: 60
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 21-25 Arası
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 20.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/438 talimat
Muhammen Bedeli
:
320,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.03.2020 16:00
İkinci Satış Günü
:
07.04.2020 16:00
Satış Yeri
:
Edremit adliyesi zemin kat müzayede (satış ) salonu Edremit Balıkesir

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
EDREMİT
İCRA DAİRESİ
2019/438 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İl, Edremit İlçe, 803 Ada, 26 Parsel, ALTINOLUK Mahalle/Köy, soğuksu Mevkii, birinci kat 4 nolu bağ. bölüm Nolu Bağımsız Bölüm Kıymet takdirine konu olan taşınmaz, Balıkesir İli, Edremit İlçesi, Altınoluk mahallesi, 803 ada 26 parsel üzerinde kurulmuş yapıda, birinci kat, 4 nolu bağımsız bölümü olup, İskele mahallesi, Mustafa Kemal Bulvarı, 2.Sokak dış kapı no:8, iç kapı no:4 adresinde bulunmaktadır.Dosya içerisinde bulunan tapu kaydına göre 4 nolu bağımsız bölüm, Balıkesir ili, Edremit ilçesi, Altınoluk Köyü, Soğuksu mevkii hudutları içerisinde, 304,18 m2 yüz ölçümlü, 803 ada 26 parsel üzerinde kurulmuş üç katlı altı daireli kargir apartmanda, birinci kat, 28/200 arsa paylı, mesken nitelikli bağımsız bölüm olup, tamamı BAŞAR ATİKBAY adına tescil edilmiştir.Edremit Belediye Başkanlığı Etüt Proje Müdürlüğü'nün 24.04.2019 tarih ve 10593 sayılı yazılarına göre söz konusu Altınoluk mahallesi, 803 ada 26 parselin, 1/1000 ölçekli uygulama imar planında, ayrık nizam, 3 kat, Taks:0,40 olup, konut alanında kalmakta olduğu bildirilmiştir.Kıymet takdirine konu olan taşınmaz, Balıkesir İli, Edremit İlçesi, Altınoluk mahallesi, 803 ada 26 parsel üzerinde kurulmuş yapıda, birinci kat, 4 nolu bağımsız bölümü olup, İskele mahallesi, Mustafa Kemal Bulvarı, 2.Sokak dış kapı no:8, iç kapı no:4 Cebeci Apartmanı adresinde bulunmaktadır. Parsel, Çanakkale asfaltına 1.500 m, Altınoluk Meydanına 440 m, denize 250 m, Otogara 650 m mesafededir. Ulaşım özel araçlarla sağlanabilmektedir. Ana yapı betonarme karkas tarzda, ayrık nizamda, 3 katlı olarak yapılmış, yaklaşık 23 yıllık bir yapıdır. Her katta 2 adet daire vardır. İçerisindeki bağımsız bölümlere ait kat mülkiyeti kurulmuştur. Asansör ve kalorifer tesisi yoktur. Dış cepheleri mantolama imalatı mevcut değildir.4 nolu bağımsız bölüm ana yapının birinci katında, merdivenin sağ tarafındadır. Yola göre arka tarafta almaktadır. Giriş kapısı çelik kapı olarak yapılmıştır. İçerisinde antre, 2 adet oda, salon, banyo, salon içinde mutfak, 2 adet balkon bulunmaktadır. Bağımsız bölüm açık alanlarla birlikte yaklaşık 60 m2 büyüklüğündedir. Yer döşemeleri seramikle, ıslak mekan duvarları tavana kadara fayansla kaplıdır. sıvalı ve saten boyalıdır. İç kapılar ahşap kapı olarak, balkon kapıları ve pencereler pvc esaslı malzemeden yapılmış ve ısıcamlıdır. Tavanlarda kartonpiyer ve perdelik vardır.
Adresi : Edremit İlçesi, Altınoluk mahallesi, 803 ada 26 parsel üzerinde kurulmuş yapıda, birinci kat, 4 nolu bağımsız bölümü olup, İskele mahallesi, Mustafa Kemal Bulvarı, 2.Sokak dış kapı no:8, iç kapı no:4 adresinde bulunmaktadır
Yüzölçümü : 304,18 m2
Arsa Payı : 28/200
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 320.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 04/03/2020 günü 16:00 - 16:05 arası
2. Satış Günü : 07/04/2020 günü 16:00 - 16:05 arası
Satış Yeri : Edremit adliyesi zemin kat müzayede (satış ) salonu Edremit Balıkesir

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden , artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden , ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)İhale teminat bedeli, nakit olarak yatırılabileceği gibi, Edremit İcra Müdürlüğüne ait T. Vakıflar Bankası T.A.O. Edremit Şubesi nezdinde bulunan TR43 0001 5001 5800 7305 6652 33 nolu İBAN' a T.C Kimlik numarası, ad, soyad ve dosya numarası belirtilmek suretiyle yatırılabilecek veya Vakıfbank Bankomat kartı olması halinde müdürlüğümüze ait pos cihazından tahsil edilebilecektir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/438 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurabilirler.

7- Satış İlanı ilgililerin adreslerine tebliğe gönderilmiş olup, İş bu satışın gazetede ve elektronik ortamda yayınlanan ilanı, adreste tebligat yapılamaması veya adresleri bilinmeyenler ile tapuda adresi olmayanlar için İİK. 127. maddesi gereğince tebliğ yerine kaim olmak üzere, Tebliğ ve ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR