EDREMİT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Balıkesir Edremit'te 3+1 130 m2 dubleks mesken icradan satılıktır

EDREMİT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01118333
Şehir : Balıkesir / Edremit
Semt-Mahalle : GÜRE MAH. / AKÇAY
Oda Sayısı : 3+1
: 130
Banyo Sayısı : 2
Binadaki Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 20.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/740 talimat
Muhammen Bedeli
:
800,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.03.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
07.04.2020 14:30
Satış Yeri
:
Edremit Adliyesi Zemin Kat Müzayede (Satış ) Salonu Edremit Balıkesir

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
EDREMİT
İCRA DAİRESİ
2019/740 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İl, Edremit İlçe, 398 Ada, 1 Parsel, GÜRE Mahalle/Köy, 1 nolu mesken niteliğindeki taşınmaz Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın Açık Adresi : Balıkesir ili, Edremit İlçesi , Güre Cumhuriyet Mahallesi, Bengi 6. Sokak No: 1 posta adresinde bulunmaktadır. Adres Kodu (UAVT = 5015128894 )Taşınmazın Tapu Sicil Müdürlüğü incelemesi : Taşınmaz için yapılan incelemede Ana taşınmaz Edremit İlçesi, Güre Köyü Mahallesi, Tuğla Yeri Mevkii,398 ada 1 parsel 418,21 m2 yüzölçümlü KARGİR APARTMAN vasıflı taşınmazdır. Kıymet taktirine konu taşınmaz ana taşınmaz içerisinde Kat Mülkiyeti Kurulmuş, 1/4 Arsa Paylı, 1 nolu Mesken niteliğindeki taşınmazdır. Taşınmazın tam hissesi (1/1) GÜLSEN CEYLANOĞLU : ALİ Kızı adına kayıtlıdır.Taşınmazın Konumu ve Çevre Özellikleri : Dosyaya Konu taşınmaz Edremit İlçesi , Güre Cumhuriyet Mahallesi, Bengi 6. Sokak No: 1 posta adresinde bulunmaktadır. Konu mülke; Çanakkale-İzmir Karayolu üzerinde Çanakkale istikametinde ilerken Edremit İli Güre Mahallesi bölgesinde Anayol üzerinde sol koldan ayrılan Bengi 5.Sokağa sapılır. Sokak üzerinde 130 metre kadar ilerledikten sonra sol koldaki Bengi Caddesine akabinde sol koldaki Bengi Caddesi 6. Sokağa sapılır. Taşınmaz parseli olan 398 ada 1 parsel bu iki cadde kesişim bölgesinde köşe konumlu her iki caddeye de cepheli parseldir. Kıymet taktirine konu taşınmaz parsel içerisindeki 1 nolu mesken taşınmazdır.
Taşınmazın bulunduğu bölgede 2-3 katlı yeni yapım, yahut eski yapım site içi yada müstakil apartman-villa-yazlık tipi yapılaşmalar bulunmaktadır. Taşınmaz denize oldukça yakın mesafededir. Bölge gelişmekte olan bir bölge olup boş arsa vasıflı taşınmaz bulmak mümkündür. Taşınmazın bulunduğu bölgede yaz aylarında oturumun yoğun olduğu, orta-üst sınıf gelire sahip vatandaşların daha çok yazlık olarak ikame ettikleri bir bölgedir. Taşınmaza yürüme mesafesinde Çanakkale-İzmir Karayolu üzerinden toplu taşıma araçları ile ulaşım imkanı tamdır. Taşınmaz yakın çevresinde Güre Sahili, Güre Limanı, Sarıkız Kazdağı Etnografya Galerisi, bulunmaktadır. Taşınmaz Çanakkale İzmir Karayoluna 2,40 km mesafede, Edremit Otogarına 11 km mesafededir. Taşınmaz Edremit İlçe sınırları içerisinde ilçe merkezinin dışında ilçe merkezine 11 km mesafededir. Taşınmazın İmar Durumu: Dosyaya konu Edremit İlçesi, Güre Mahallesi, 398 ada 1 parsel 1/1000 Ölçekli Termal Turizm Merkezi Revizyon İmar Planı içerisinde yola 5 metre, komşu parsellere 3 metre yaklaşma mesafeli, Ayrık Nizam,2 Kat, EMSAL: 0.50 , Hmaks: 6,50 m. İnşaat yoğunluğuna sahip TK (turizm + II.Konut) alanında kalmaktadır.Taşınmazın Ruhsat Bilgileri ve Emlak Rayici : Dosyaya konu Güre Mahallesi, 398 ada 1 parsel içerisindeki taşınmaza ait ruhsat kaydı bulunmadığı tespit edilmiştir. Taşınmazın emlak rayicine esas 2019 yılı arsa m2 birim değeri 894,92 TL dir. Taşınmazın Fiziki Durumu Özelliği: Dosyaya konu Güre Mahallesi, 398 ada 1 parsel parsel içerisinde bulunan binada mesken vasıflı taşınmazdır. Taşınmaz kullanım olarak 130 m2 net kullanım alanlıdır. Taşınmaz zemin katta antre, salon açık mutfak, teras balkonu ve 1 tuvalet banyo mahallerinden oluşmaktadır. Taşınmaz üst katta 3 oda 1 tuvalet banyo ve balkon mahallinden oluşmaktadır. Taşınmazın keşif günü yapılan incelemesinde taşınmaz müstakil parsel içerisinde yer almaktadır. Bağımsız bölüm girişi çelik kapı ile sağlanmaktadır. Taşınmazın dış cephesi sıva üzeri boyalı ve taş kaplama vaziyetindedir. Taşınmazın Pencere ve balkonları pvc doğramadan imal edilmiş, zemin katta bulunanların üzerilerinde demir korkuluklar bulunmaktadır. Taşınmazın bahçesinde peyzaj bitki alanları
bulunmaktadır.
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 800.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 05/03/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 07/04/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Edremit Adliyesi Zemin Kat Müzayede (Satış ) Salonu Edremit Balıkesir
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)İhale teminat bedeli, nakit olarak yatırılabileceği gibi, Edremit İcra Müdürlüğüne ait T. Vakıflar Bankası T.A.O. Edremit Şubesi nezdinde bulunan TR43 0001 5001 5800 7305 6652 33 nolu İBAN' a T.C Kimlik numarası, ad, soyad ve dosya numarası belirtilmek suretiyle yatırılabilecek veya Vakıfbank Bankomat kartı olması halinde müdürlüğümüze ait pos cihazından tahsil edilebilecektir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/740 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurabilirler.7- Satış İlanı ilgililerin adreslerine tebliğe gönderilmiş olup, İş bu satışın gazetede ve elektronik ortamda yayınlanan ilanı, adreste tebligat yapılamaması veya adresleri bilinmeyenler ile tapuda adresi olmayanlar için İİK. 127. maddesi gereğince tebliğ yerine kaim olmak üzere, Tebliğ ve ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR