BALIKESİR SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ

Balıkesir Kepsut'ta natamam 2+1 daire SGK'dan satılıktır

BALIKESİR SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01076477
Şehir : Balıkesir / Kepsut
Semt-Mahalle : KASAPZADE MAH. / KEPSUT
Oda Sayısı : 2+1
: 75
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

YENİSÖZ 02.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
YENİSÖZ 04.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İHALE İLANI ÖZET BİLGİLERİ
İhale Kayıt No
:
Dosya No: 2019/15
Niteliği, Türü ve Miktarı
:
Balıkesir İli Kepsut İlçesi Kasapzade Mahallesi 51 Ada 36 Parsel, 15 Temmuz Şehitler Cad. Balkonuk Apt. Şok Market Altı No:52 Bağımsız Bölüm No: 45,  Bodrum Kat nitelikli taşınmaz
İhale ve Teklif Açma Tarihi
:
20.11.2019 11:45
İhalenin Yapılacağı Yer / Başvuru Adresi
:
Paşaalanı Mah. A. Gaffar Okkan Cad. No:153 – SGK Binası 4. Kat Eğitim Salonu Karesi/BALIKESİR
İhale Usulü
:
6183 Sayılı AATUHK Usulünce Satış
İhale Türü
:
Satış

6183 Sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanunun (85) (93). maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI

Balıkesir Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü

GAYRİMENKUL MAL SATIŞ İLANI

Dosya No: 2019/15

Kurumumuzca haczedilen ve satılmasına karar verilen gayrimenkulun cinsi kıymeti ve evsafı;

İHALE ADRESİ : Paşaalanı Mah. A. Gaffar Okkan Cad. No:153 – SGK Binası 4. Kat Eğitim Salonu Karesi / BALIKESİR

TAPU KAYDI: Balıkesir İli Kepsut İlçesi Kasapzade Mahallesi 51 Ada 36 Parsel, 15 Temmuz Şehitler Cad. Balkonuk Apt. Şok Market Altı No:52 Bağımsız Bölüm No: 45, Bodrum Kat, Kepsut Tapu Sicilinde kayıtlıdır.

İMAR DURUMU: Taşınmazın kat irtifakı listesinde mesken olarak görünmesine rağmen mimari projesinde ''kapıcı daire'' olarak ortak kullanım alanı olarak görünmesi ileride diğer kat maliklerine hak doğurabileceği için kat irtifakının yeniden kurulması gibi riskleri barındırmaktadır.

GAYRİMENKULÜN ÖZELLİKLERİ :

a-) Satışına karar verilen gayrimenkul bodrum kat 45 no’ lu mesken olup, kullanım alanı brüt 75m2 dir. 2 oda, 1 salon 1 hol 1 tuvalet ve banyodan ibaret, merkezi sistem kaloriferli, inşaat çalışması yarım kalmış, giriş kapısı çelik kapı, pencereler pvc odaların işçiliği tamamlanmamış, daire bodrum da kazan dairesinin yanında yer almaktadır. Daire natamam halde bir meskendir.
SATIŞ ŞARTLARI:

  1. Artırma 20.11.2019 tarihinde saat 11:45-11:50
  2. Artırma 27.11.2019 tarihinde saat 11:45-11:50

b-) Gayrimenkulün artırmaya esas rayiç değeri 30.000,00 TL. KDV :%1 dir.

c-) Birinci açık artırma tayin edilen zamanda gayrimenkul üç defa bağırıldıktan sonra teklif olunan en yüksek bedel rayiç bedelin %75’i ve takip masrafları tutarını geçmesi şartıyla en çok artırana ihale edilir. Bedel bu miktarı bulmaz ise en çok artıranın taahhüdü baki kalmak kaydıyla 7 gün sonra aynı yer ve saatte yapılacak 2. Açık artırmada rayiç bedelin %40’ı ve takip masraflarını geçmesi şartıyla en çok artırana ihale edilir. Şu kadar ki 1. Açık artırmada istekli çıkmaz ve pey sürülmezse 2. Açık artırmada 6183 Sayılı Kanunun 94. Maddesi gereğince 1. Açık artırmadaki şartlar aranacaktır.

d-) Artırmaya katılacaklardan muhammen bedelin %7,5’i nispetinde teminat alınır. Teminat olarak 6183 Sayılı Kanunun 10.maddesinin 1. ve 4. Bentlerinde sayılanlar kabul edilecektir. Satış peşin para ile yapılacak olup, alıcıya istediğin de 10 günü geçmemek üzere mehil verilebilir. Tellaliye harcı, damga vergisi, KDV, tapu alım satım harcı masrafları alıcıya aittir. Birikmiş vergiler satış bedelinden ödenir.

e-) Satışa iştirak etmek isteyenlerin yanlarında resmi dairelerce kabul edilebilir kimlik belgesi veya katılın tüzel kişilik olması halinde yetki belgesinin ibrazı ile yeterli teminatların ihaleden önce, satış komisyonuna naklen verilmesi zorunludur. Müdürlüğümüz personeli ve üçüncü dereceye kadar kan ve sıhri yakınları ihaleye katılamazlar.

f-) İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak suretiyle ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar teklif ettikleri bedel ile son ihale arasındaki farktan ve diğer zararlardan ayrıca %5 faizden mesul olacaklardır. İhale farkı ve faizi ayrıca bir hükme hacet olmaksızın Müdürlüğümüzce tahsil edilecektir. Bu fark var ise önce teminat bedelinden alınacaktır.

g-) Şartname ilan tarihinden itibaren herkesin görebileceği Balıkesir SGİM İcra Satış Servisinde açık olup masrafı verildiğinde bir örneği gönderilebilir.

h-) İş bu ilan tapu kaydında adresi bulunmayan ilgililer ile tapu kaydın da ve adresleri olup da tebliğ edilemeyen ilgililere de tebliğ yerine geçer.

ı-) İhaleye iştirak edecek istekli ihalede her artırım da en az 100,00 TL pey sürecektir.

i-) Satışa iştirak edeceklerin şartnameyi görmüş ve kabul etmiş sayılacakları, bilgi almak isteyenlerin 2019/15 sayılı satış dosya numarası ile İcra Satış Servisine Başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR