BANDIRMA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bandırma/Paşabayır'da 3+1 daire icradan satılıktır

BANDIRMA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01070661
Şehir : Balıkesir / Bandırma
Semt-Mahalle : PAŞABAYIR MAH. / BANDIRMA
Oda Sayısı : 3+1
: 120
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Bulunduğu Kat : 3
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 22.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/61 talimat
Muhammen Bedeli
:
119,017 TL
Birinci Satış Günü
:
29.11.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
25.12.2019 10:00
Satış Yeri
:
Bandırma Orman İşletme Müdürlüğü Mezat Salonu (Altıyüzevler Mah. Sakarya Cad. No:2 Bandırma/BALIKESİR)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BANDIRMA
1. İCRA DAİRESİ


2017/61 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İli, Bandırma İlçe, Paşabayır Mah 36 Ada, 6 Parsel, 3. kat 4 nolu bağımsız bölüm mesken zemin+4 normal kat olarak proje ve inşa edilmiştir. Bina dış cephesi boyalı, asansör yok, mesken bananın 3. Katında, bina girişine göre ön cephede konumlu, antre, hol, salon, 3 oda, mutfak, banyo, wc, 2 balkon olmak üzere yaklaşık 120 m2 kullanım alanına sahip, giriş kapısı çelik, iç kapı doğramaları ahşap, pencere doğramaları pvc ısı, ıslak hacimler zemin ve duvarlar seramik, kuru hacimlerde ise zemin laminant parke, taşınmazda vitrifiye malzemeleri mevcut olup mutfakta dolaplar laminant mamul, tezgah ise mermerit mamuldür. Mutfakta ankastre takılı bulunmamakta, ısıtılması soba ile sağlanmakta, taşınmaz 31-40 yaş aralığında olup tüm alt yapı faaliyetlerinden yararlanmaktadır. Yakın çevresinde ordu caddesi, yaman egeli İV okulu, tren yolu geçidi, market, cami vb. Kamusal alanlar sulanmakta, ulaşım iyi durumdadır.
Adresi : Paşabayır Mah. 4 Sk. Demirel Apt. No:34/3-4 Bandırma/Balıkesir
Yüzölçümü : 154,14 m2
Arsa Payı : 10/48
İmar Durumu : Konut yapı alanında, bitişik nizam, 4 kat yapı adası içinde bulunmaktadır.
Kıymeti : 119.017,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Takyidattaki gibidir.
1. Satış Günü : 29/11/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 25/12/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Bandırma Orman İşletme Müdürlüğü Mezat Salonu (Altıyüzevler Mah. Sakarya Cad. No:2 Bandırma/Balıkesir)

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/61 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR