BATMAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Batman Fatih Mahallesi'nde 165 m2 daire icradan satılıktır

BATMAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00984623
Şehir : Batman / Merkez
Semt-Mahalle : FATİH MAH. / GAP
: 165
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 22.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1416 Esas
Muhammen Bedeli
:
155,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.06.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
18.07.2019 11:00
Satış Yeri
:
BATMAN ADLİYESİ SATIŞ MEZAT SALONU/MERKEZ/BATMAN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BATMAN İCRA DAİRESİ
2019/1416 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Batman İl, Merkez İlçe, 1228 Parsel, KÖRÜK Mahalle/Köy, 1 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazların yer aldığı parselde 601, 00 m2 yüzölçümlü arsa üzerine ayrık nizamda, betonarma yapı tarzında inşa edilmiş olup bodrum +zemin+ 4 normal kat +teras kat olmak üzere toplam 7 kattan oluşmaktadır. onaylı mimarı projesine göre ana yapının bodrum katında ortam depo sığınak zemin katında , bina girişi ve dükkan 4 normal katlarda 2 şer adet mesken , teras katta ise 2 adet mesken nitelikli bağımsız bölüm bulunmaktadır. Ana taşınmazın içinde toplam 16 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır.Taşınmaz 1. katta daire vasfındadır.Taşınmazın onaylı mimari projesine göre 1 numaralı bağımsız bölüm tek hacimden meydana gelmektedir. Söz konusu taşınmazın giriş kapısı çelik kapı, pencereleri PVC doğramadır. Taşınmazın bulunduğu yakın çevrede genellikle zemin katları iş yeri normal katları mesken amaçlı olarak kullanılan ve bodrum +zemin +4 normal kat olacak şekilde yapılaşma sözkonusudur
Adresi : Fatih Mah. Pir Sultan Cad.3338Sok. N:2 M. Salih Apt. K:1/1 Merkez/Batman
Yüzölçümü : 165 m2
Arsa Payı : 2/20
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Batman Belediyesinin yazısı uyarınca Taks:0,40 , Emsal :2,00, Ayrık nizam 5. kat, Konut +ticaret alanı ( asma katlı ) şeklinde imarlıdır
Kıymeti : 155.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : 1-İmar düzenlenmesine alınmıştır.2-AT bu gayrimenkulun mülkiyeti kat mülkiyetine geçmiştir ( 18,06,2018 tarih ve 4875 yev.)
1. Satış Günü : 18/06/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 18/07/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : BATMAN ADLİYESİ SATIŞ MEZAT SALONU/MERKEZ/BATMAN -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1416 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR