BATMAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Batman, Gap Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

BATMAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00984619
Şehir : Batman / Merkez
Semt-Mahalle : GAP MAH. / GAP
Oda Sayısı : 3+1
: 140
Bulunduğu Kat : 7
Binadaki Kat Sayısı : 10
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 22.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3120 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
260,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.06.2019 11:15
İkinci Satış Günü
:
17.07.2019 11:15
Satış Yeri
:
BATMAN ADLİYESİ SATIŞ MEZAT SALONU /BATMAN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BATMAN İCRA DAİRESİ
2018/3120 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Batman İl, Merkez İlçe, 179 Ada, 4 Parsel, TİLMERÇ Mahalle/Köy, 26 Nolu Bağımsız Bölümlü mesken vasfında taşınmazdır. Taşınmazın bulunduğu bina, A blok 2 bodrum+zemin+asma 10 normal kat +teras kat olarak toplam 14 katlı olarak projelendirilmiştir. Blok dahilinde mimarı projeye göre 2. bodrum katta, sığınak ve daire deposu, 1. bodrum katta iki adet dükkan eklentisi depo, zemin katta 8 adet dükkan bina girişi, asma katta 3 adet dükkan eklentisi, 1. kattan 9. kata kadar her katta 4 adet mesken 10. katta ikisi dubleks olmak üzere 4 adet mesken teras katta iki adet mesken olmak üzere A blok dahilinde 48 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır.Taşınmazın mimari projesine göre antre, salon, 3 adet oda mutfak duş, banyo, wc lavabo, ve 2 adet balkon hacimlerinden meydana gelmektedir Taşınmazın giriş kapısı çelik kapı, iç kapıları panel ahşap olup percereleri. PVC doğramadır. İç mekan özelliği olarak taşınmaz bünyesinde salon ve oda zeminleri laminat parke, diğer tüm hacimlerde ise seramik kaplıdır Oda duvarları duvar kağıdı ile kaplı olup tavanlarında dekoratif kartonpiyer mevcuttur. Taşınmazın inşaasında kullanılan genel işçilik ve malzeme kalitesi iyi seviyededir.
Adresi : Gap Mah. Ömer Muhtar Bulvarı Avukat Sedat Özevin Cad. Mava Kent Konutları A Blok 7. Kat N:26 Merkez/Batman
Yüzölçümü : 140 m2
Arsa Payı : 4230/1060630
İmar Durumu : Batman Belediyesinin yazısına göre Hmax :42,50 , Emsal:2,80, Konut+Ticaret Alanı ( Asma Katlı ) şeklinde imarlıdır
Kıymeti : 260.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :AT 6306 Sayılı Kanunun gereğince riskli yapı belirtme tesisi ( 13,03,2014 yev: 2550 ) şerhi vardır
1. Satış Günü : 17/06/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 17/07/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri : BATMAN ADLİYESİ SATIŞ MEZAT SALONU /BATMAN - null null / null
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3120 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR