BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Beylikdüzü Gürpınar'da 140 m² 3+1 daire icradan satılıktır (çoklu satış)

BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01144727
Şehir : İstanbul / Beylikdüzü
Semt-Mahalle : GÜRPINAR MAH. / GÜRPINAR
Oda Sayısı : 3+1
: 140
Bulunduğu Kat : 10
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 06.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3157 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
450,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.05.2020 11:15
İkinci Satış Günü
:
17.06.2020 11:15
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ

2018/3157 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz tapunun Beylikdüzü İlçesi, Gürpınar 649 ada 15 parselinde kayıtlı olanı; adres olarak; Beylikdüzü Adnan Kahveci Mahallesi, Avrupa Caddesi, No: 98, Orkide Apartmanı, 10. Blok, 13. Kat, D:55 adresinde yer almaktadır. Yerinde yapılan incelemede dairenin plan itibariyle; giriş holü, salon, mutfak, üç yatak odası, banyo tuvalet, ebeveyn banyosu, kiler ve mutfağa dahil edilmiş bir balkondan ibaret olduğu tesbit edilmiştir. Daire giriş kapısı çelik kapı, oda kapıları camlı Amerikan kapı, salon kapısı 1,5 kanatlı kapı, zeminler laminant parke, ıslak alanlar seramik, tavanlar kartonpiyer, giriş holü ve salon spotlu asma tavan, pencereler pvc?dir. Dairede ısınmadoğalgaz ile sağlanmaktadır. Ortak alanlar bej mermer, tavanları asma tavan kartonpiyer, merdiven korkulukları alüminyumdur. Daire takriben net 140 m2 kullanıma alanına sahiptir. Dairede kiracının ikamet ettiği belirtilmiştir. Site çevresi ihata duvarı ile çevrilidir. Site içinde kamelya, yürüyüş yolları, çocuk parkı,basket sahası mevcuttur. Bloğa ait spor salonu olduğu belirtilmiştir. Kat sahanlıklarında çöp odası mevcuttur. Daire bakımlı ve kaliteli malzeme ve kaliteli işçilik sarfıyla imal edilmiştir. Binada her katta dört daire bulunmaktadır.
Adresi : Adnan Kahveci Mahallesi, Avrupa Caddesi, No:98, Orkide Apartmanı, 10. Blok, 13.Kat, D:55 Beylikdüzü / İSTANBUL
Yüzölçümü : 2.346,68 m2
Arsa Payı : 36/2400
Kıymeti : 450.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 14/05/2020 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 17/06/2020 günü 11:15 - 11:20 arası
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz tapunun Beylikdüzü İlçesi, Gürpınar 649 ada 15 parselinde kayıtlı olup; adres olarak; Beylikdüzü Adnan Kahveci Mahallesi, Avrupa Caddesi, No: 98, Orkide Apartmanı, 10. Blok, 15. kat, D: 61, adresinde yer almaktadır. Keşif tarihinde daire kapısı kapalı olduğundan özellikleri bilgi alınmak suretiyle tesbit edilmiştir. Buna göre; 15 + Çatı Katı, 61 no.lu dairenin; dubleks tarzda inşa edildiği, alt katın plan itibarı ile giriş hol, salon, mutfak, üç yatak odası, banyo tuvalet, ebeveyn banyosu, ayrı bir küçük tuvalet, içerden merdiven bağlantılı üst katta ise giriş holü, iki yatak odası, banyo tuvalet ve teras balkonundan ibaret olduğu tesbit edilmiştir. Daire giriş kapısı mobilya çelik kapı, oda kapıları camlı Amerikan kapı, zeminler laminant parke, giriş holü, mutfak, ıslak alanlar seramik, tavanlar kartonpiyer, giriş holü ve salon spotlu asma tavan, pencereler pvcdir. Ortak alanlar bej mermer, tavanları asma tavan kartonpiyer, merdiven korkulukları alüminyumdur. Dairede ısınma doğalgaz ile sağlanmaktadır. Daire takriben net 165 m2 kullanım alanına sahiptir. Kapalı otopark imkanlıdır. Dairede mal sahibin ikamet etmekte olduğu belirtilmiştir. Site çevresi ihata duvarı ile çevrilidir. Site içinde kamelyalar, yürüyüş yolları, çocuk parkı,basket sahası mevcuttur. Bloğa ait spor salonu olduğu belirtilmiştir.Kat sahanlıklarında çöp odası mevcuttur. Daire bakımlı ve kaliteli malzeme ve kaliteli işçilik sarfıyla imal edilmiştir. Binada her katta dört daire bulunmaktadır.61 no.lu bağımsız bölüm önü kapanmaz manzara imkanına sahiptir.
Adresi : Adnan Kahveci Mahallesi, Avrupa Caddesi, No:98, Orkide Apartmanı, 10. Blok, 15. Kat, D:61 Beylikdüzü / İSTANBUL
Yüzölçümü : 2.346,68 m2
Arsa Payı : 60/2400
Kıymeti : 750.000,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 14/05/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 17/06/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
TAŞINMAZLARIN ORTAK ÖZELLİKLERİ:
Satışa konu taşınmazlar ilçe merkezine nispi mesafede olup, Beykent yerleşim alanına yürüme uzaklığındadır. Yerleşime yeni açılan bir bölgede yer almaktadırlar. Ulaşımı toplu taşım araçlarıyla imkan dahilindedir. Kıymet takdirine konu bağımsız bölümlerin bulunduğu blok site içerisinde kalmakta olup, yapı adasının çocuk parkları, kapalı otoparklar, sosyal tesisler ve bakımlı bahçelerle çevrili olduğu görülmektedir. Paradise alışveriş merkezi, Uyum ve Onur mağazalarına komşu durumundadırlar. E 5 asfaltına nispi uzaklıkta olup, bir cephesi ile Beykent ile irtibatlı İstanbul Caddesi, diğer cephesi ile Yavuz Sultan Selim Bulvarı üzerinde yer almaktadır. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Yakın çevrelerinde Kültür merkezleri, spor kompleksleri, Alışveriş Merkezleri, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Meslek liseleri, orta öğretim okulları, özel okullar, kolejler, Beykent?te Beykent Üniversitesi gibi eğitim kurumları yer almaktadır. Komşu parsellerini Pınar Kule, Yeşilkent, Jetpa gibi toplu konut alanları teşkil etmektedir. E 5 asfaltına yürüme mesafesindedir. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Bölge Beykent ile irtibatlı ana bulvarı, kapalı otoparkları, düzenli ve bakımlı bahçe alanları ile günümüzde rağbet gören bir yerleşim alanıdır. Beykent'e İstanbul Caddesi ile yürüme mesafesindedir.
İmar Durumları : 1/1000 ölçekli imar planlarında Konut Alanı ( E: 2.00, H max:24.50 m. )
olarak planlandığı belirtilmektedir.
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3157 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/02/2020
(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR