BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Beylikdüzü Kavaklı'da 82 m² 2+1 daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01102741
Şehir : İstanbul / Beylikdüzü
Semt-Mahalle : KAVAKLI MAH. / BEYLİKDÜZÜ
Oda Sayısı : 2+1
: 82
Bulunduğu Kat : 2
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 18.12.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/3222 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
320,000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.01.2020 14:15
İkinci Satış Günü
:
17.02.2020 14:15
Satış Yeri
:
İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST.

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ

2019/3222 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri:İstanbul İli, Beylikdüzü İlçesi, Kavaklı Mah, Dumlupınar Cad.Kılıçarslan Sok,No:17, Aden Kavaklı Konakları’nda kain, 721 ada, 6 nolu parselde kayıtlı A Blok binanın, zemin katta, 320/21600 arsa payına tefrikli (6) nolu Mesken’in tamamıdır.Ana Gayrimenkul :Söz konusu parsel üzerindeki 3 adet blok, Aden Kavaklı Konakları olarak adlandırılmıştır. Site çevre duvarı mevcut olup, yüzme havuzu, çocuk oyun alanı, Türk hamamı, fitness, sauna, kapalı otopark ve bakımlı peyzaj düzenine sahiptir. Taşınmaz konum olarak Dumlupınar Caddesi ile bağlantılı Kılıçarslan Sokak ve Zeki Müren Sokağa cepheli, köşe konumlu olup, Kavaklı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin hemen kuzeyinde bulunmaktadır. Sahile 2,5 km mesafededir. Yakın çevresinde Feridun Tınaztepe İlkokulu, Şişmanoğlu Villaları, Beykasrı Konakları, benzer nitelikte siteler, konut amaçlı kullanılan binalar ve boş parseller bulunmaktadır. Toplu taşıma ile ulaşım yürüme mesafesindedir. Konu taşınmazın bulunduğu Blok; 2 Bodrum+Zemin+2 Normal+Çatı katlı olarak betonarme karkas sistemde inşa edilmiştir. Blok yeni inşa edilmiş olup, takribi 1 yıllıktır. Dış cephe mantolaması yapılmıştır.(6) Numaralı Mesken : A Blok binanın zemin katında ve güney batı cephesinde yer almaktadır. Blok girişi 2. bodrum kattan sağlandığından daire mahallinde girişe göre 2. kat görünümündedir. Halen kullanılmaktadır. Mesken; 2 oda, salon, mutfak, banyo, ebeveyn banyo, Wc, hol ve balkon hacimlerinden oluşmaktadır.Malzeme özelliği olarak ; Salon ve odaların yer döşemesi laminat parke, duvarlar saten boya, tavanlar kartonpiyerlidir. Mutfak dolapları laminat ve tezgahı granittir. Banyoda vitrifiye malzemeleri bulunmaktadır. Pencereler ahşap görünümlü PVC doğramadır. İç kapılar ahşap panel, dış kapı çeliktir. Isıtma amaçlı olarak kombi sistem petekli kalorifer tesisatı kullanılmaktadır. Klima mevcut olup, balkon cam sistemi ile kapatılmıştır. Daire yeni ve site içi standart malzeme özelliklerine sahiptir. Meskenin Brüt alanı: 111,00 m2 , Net kullanım alanı: 82,20 m2 dir.
İmar Durumu: 1/1000 ölçekli Beylikdüzü Uygulama İmar Planı’nda, Taks:0.30, Ayrık Nizam 3 Kat yapılaşma şartı ile “Konut” alanı olarak planlanmıştır.
Kıymeti: 320.000,00 TL
KDV Oranı: %1
Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 22/01/2020 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 17/02/2020 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri: İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST.

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/3222 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/12/2019
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR