BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Beylikdüzü Kavaklı'da 86 m² 2+2 dubleks daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01128973
Şehir : İstanbul / Beylikdüzü
Semt-Mahalle : KAVAKLI MAH. / BEYLİKDÜZÜ
Oda Sayısı : 2+2
: 86
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 09.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3774 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
400,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.04.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
12.05.2020 10:00
Satış Yeri
:
İCRA MEZAT SALONU-EKİNOBA MAH. LONDRA ASFALTI YAN YOL NO ( 107 ) ÇANAKKALE SOK. AY MERKEZ KARŞISI BÜYÜKÇEKMECE/İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ

2018/3774 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN TAPU KAYDI
İstanbul İli, Beylikdüzü İlçesi, Kavaklı ( Beylikdüzü ) Mah. Çukurbosna mevkii,370 ada, 6 parsel sayılı, 616,51 m2 yüzölçümlü, 270/3000 arsa paylı, ana taşınmaz niteliği betonarme beş katlı mesken ve arsası olan,2. Kat 13 bağımsız bölüm nolu, çatı arası piyesli mesken
Özellikleri : Satışakonu taşınmaz, tapunun Beylikdüzü Kavaklı Mahallesi, 370 ada, 6 parselinde kayıtlı olup, adres olarak; Beylikdüzü, Kavaklı Mahallesi, Mehmet Akif Ersoy Caddesi,Divan Sokak, Kros Apartmanı, No: 50 K:2, D: 13 ( Yerinde asansörde 3. Kat)adresinde yer almaktadır.
Daire plan itibariyle; alt kat: giriş holü, salon, mutfak, iki oda, banyo tuvalet, bir balkon ve üst katla bağlantı merdiveni, üst kat: alt katla bağlantı merdiveni, salon, salonda açık mutfak ve bir teras balkonundan ibaret olduğu tesbit edilmiştir. Daire giriş kapıları çelik kapı, oda kapıları Amerikan kapı, zeminler laminant parke, ıslak alanlar seramik, alt kat hol zemini seramik, üst kat hol, salon ve oda zemini laminant parke, tavanlar kartonpiyer, pencereler pvc’dir. Alt ve üst katlar arasında irtibat içeriden merdivenle sağlanmaktadır. Bina ortak alanları bej mermer, merdiven korkulukları alüminyumdur. Doğalgaz tesisatı mevcut, sayacı takılı değildir. Proje kapak sayfasına göre; daire brüt 140,25 m2, net 86,00 m2 kullanım alanına sahiptir. Binada her katta dört daire bulunmaktadır. Yeni inşa edilen bir binadır. Binada asansör ve kapalı otopark bulunmaktadır.
Satışa konu taşınmaz ilçe merkezine nispi mesafede olup, alışveriş noktalarına, çarşı pazara, toplu taşıma araç duraklarına yürüme mesafesindedirler. Alt yapı sorunu çözüme kavuşturulmuş gelişmekte olan bir bölgede yer almaktadırlar. E-5 Karayolu ve TEM otoyoluna çıkış imkanına sahiptirler. Yakın çevrelerinde konut tipi yapılaşmalar mevcuttur. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadırlar.
Yüzölçümü : 616,51 m2
Arsa Payı :270/3000
İmar Durumu : Dosyasında mevcut Beylikdüzü Belediyesinin 9.10.2018 tarihli imar durum yazısına göre; Beylikdüzü İlçesi, Kavaklı Mahallesi 370 ada 6 parselin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından 21.1.2007 tarihinde onaylanan 1/1000 ölçekli Kavaklı Uygulama İmar Planında ( Taks: 0.30, Ayrık Nizam, 3 Kat, ) olarak planlandığı belirtilmektedir.
Kıymeti : 400.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcut tapu kaydında görüldüğü gibi
1. Satış Günü : 15/04/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 12/05/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : İCRA MEZAT SALONU-EKİNOBA MAH. LONDRA ASFALTI YAN YOL NO ( 107 ) ÇANAKKALE SOK. AY MERKEZ KARŞISI BÜYÜKÇEKMECE/İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3774 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR