BİGADİÇ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bigadiç İskele'de tek katlı ev ve ahır/depo icradan satılıktır

BİGADİÇ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01047737
Şehir : Balıkesir / Bigadiç
Semt-Mahalle : İSKELEKÖY MAH. / SALMANLI
Oda Sayısı : 3+1
: 80
Banyo Sayısı : 1
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

BİGADİÇ 06.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/236 talimat
Muhammen Bedeli
:
75,376 TL
Birinci Satış Günü
:
16.10.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
26.11.2019 10:30
Satış Yeri
:
Hükümet Konağı Önü Çay Bahçesi - Bigadiç/BALIKESİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BİGADİÇ
İCRA DAİRESİ
2018/236 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İl, Bigadiç İlçe, 170 Ada, 18 Parsel, İSKELE/KARESİ Mahalle/Köy, Tuzlucuk Mevkii, Taşınmaz köy yerleşim alanı dışında kalmaktadır. Taşınmazın üzerinde tek katlı ev ve ahır/depo bulunmaktadır.
Tek katlı ev: Yığma kargir binadır .Çatısı ahşap olup üzeri kiremit kaplıdır. Alanı yaklaşık 80,40 m2 dir. Sıvası ve boyası yapılı haldedir.Dış kapı ve pencereleri PVC dir. Verandası bulunmaktadır. Isıtma soba ile sağlanmaktadır. Elektrik ve suyu mevcuttur. Üç oda ,salon, mutfak ve wc/banyo mevcuttur.Yıpranma oranı % 18 olarak belirlenmiştir.
Ahır/depo : Alanı yaklaşık 87 m2dir. Yığma kargir yapıdadır. Çatısı ahşap olup üzeri marsilya tipi kiremit kaplıdır.Sıvası ve boyası yapılı değildir. Yıpranma oranı % 40 olarak belirlenmiştir.
Yüzölçümü : 429,29 m2
Arsa Payı : Tam
Kıymeti : 75.376,25 TL
KDV Oranı : % 18
Kaydındaki Şerhler : Yabancı uyruklu gerçek kişiler ile yabancı ülkelerde kendi ülkelerinin
kanunlarına göre kurulan tüzel kişiliğe sahip şirketlerinin taşınmaz ve
Sınırlı ayni hak edinemeyecekleri alan.21.02.2007 Yev: 337
1. Satış Günü : 16/10/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 26/11/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : Hükümet Konağı Önü Çay Bahçesi

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/236 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR