BOLU 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bolu/Merkez İhsaniye'de 100 m² daire icradan satılıktır

BOLU 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00985095
Şehir : Bolu / Merkez
Semt-Mahalle : İHSANİYE MAH. / İHSANİYE
Oda Sayısı : 3+1
: 100
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 21.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/6879 ESAS
Muhammen Bedeli
:
121,624 TL
Birinci Satış Günü
:
03.07.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
07.08.2019 10:00
Satış Yeri
:
BOLU ADALET SARAYI icra müdürlüğü mezat salonu 3. KAT MERKEZ BOLU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BOLU
3. İCRA DAİRESİ
2018/6879 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bolu İl, Merkez İlçe, 390 Ada, 709 Parsel, İHSANİYE Mahalle/Köy, ZEMİN KAT BAĞIMSIZ BÖLÜM NO: 3 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın konut mesken ada planında ayrık nizam TAKS: 0,40 KAKS: 2,00, 5 kat imarlı konut-mesken ada planında imar formüllerine göre işlendiği tespit edilmiştir. taşınmazın bulunduğu bina; mimari projesinde yapı+4 katlı betonarme yapı olarak dizayn edildiği, ön cephesi kaba sıva üzerine ince sıva üzeri boya uygulaması ile kaplandığı, bina giriş kapısı demir döküm doğrama kaplama ile kaplı olduğu, bölgede elektrik, su, yol, kanalizasyon, otobüs gibi her türlü Belediye hizmeti mevcuttur. değer tespiti istenen 3 nolu bağımsız bölüm, zemin katta olup 100,00 m²'dir. bağımsız bölümler 3 oda, 1 salon, antre, koridor, mutfak, banyo, WC bulunmaktadır. iç mimari yapım inşa kapasitesi yönüyle incelendiğinde; Salon; taban açılımları ahşap parke kaplama, duvar ve iç mekan açılımları saten bazlı boya, camlar pvc kaplama, iç kapı bağlantıları ahşap kasa ve kapı, ısıtma bireysel doğalgaz kullanımında, odalar; taban açılımları ahşap parke, duvar ve iç mekan açılımları saten bazlı boya, camlar pvc kaplama, iç kapı bağlantıları ahşap kasa ve kapı, Banyo-Wc; ıslak yüzeyler seramik kaplama, alaturka lavabo ünitesi ile birlikte sıhhi-mekanik tesisatı kullanılabilir düzeydedir.
Yüzölçümü : 100 m²
Arsa Payı : 12/88
Kıymeti : 121.624,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 03/07/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 07/08/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : BOLU ADALET SARAYI icra müdürlüğü mezat salonu 3. KAT MERKEZ BOLU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. İİK 9. maddesinde İcra ve İflas Dairelerine yapılacak her türlü nakdi ödeme,Adalet Bakanlığı tarafından uygun görülecek bankalarda icra ve iflas dairesi adına açılan hesaba yapılır hükmü gereğince ve Adalet Bakanlığı Müsteşarlık Makamının 04/01/2013 tarih ve 2013/21 sayılı "6352 Sayılı Kanun ile değiştirilen İcra ve İflas Kanununun Uygulanması" konulu yazısı doğrultusunda "İhale Teminat Bedeli dahil her türlü ödemenin İcra ve İflas Dairesinin banka hesabına doğrudan veya havale yoluyla veya internet bankacılığı yolu ile yada anlaşmalı banka olan Vakıfbank tarafından İcra ve İflas dairelerine kurulan POS cihazı üzerinden de yatırılabileceği; bu itibarla ihaleye fiziken iştirak edecek veya teklifte bulunacak gerçek veya tüzel kişiler % 20 nakit teminatın Müdürlüğümüzün Vakıfbank Bolu Şubesindeki TR71 0001 5001 5800 7292 5167 67 İBAN nolu Emanet Kasa Hesabı'na katılımcı tarafından TC kimlik veya Vergi Numaraları yazılı vaziyette(kendi iban numaraları açıklamalı şekilde ) ihale saatinden önce yatırılması , (NAKİT TEMİNAT KESİNLİKLE KABUL EDİLMEYECEKTİR ) Katılımcıların ihale sırasında banka dekontu aslını ibraz etmeleri zorunlu olup,Banka hesabına yatırılan teminat bedellerinin iadesi yine banka hesabı üzerinden yatıran kişinin bildirmiş olduğu iban numarasına yapılacaktır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/6879 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR