İZMİR 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bornova Erzene Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

İZMİR 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01069238
Şehir : İzmir / Bornova
Semt-Mahalle : ERZENE MAH. / BORNOVA
Oda Sayısı : 3+1
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 19.10.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/5556 ESAS
Muhammen Bedeli
:
785,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.01.2020 15:30
İkinci Satış Günü
:
06.02.2020 15:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
7. İCRA DAİRESİ
2019/5556 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İli, Bornova İlçesi, Erzene Mahallesinde,72 cilt, 7021 sayfa,4665 ada, 3 parsel, 4.kat 13 nolu bb mesken, Evka 3 Kapalı Pazar Yerine 120 metre mesafededir. Taşınmaza metro + dolmuş veya otobüs ile ulaşım mümkündür.Parselde tek blok mevcut olup 32 adet bağımsız bölüm yer almaktadır. Bina bodrum kat + zemin kat + 10 normal kattan müteşekkildir. Binada bodrum katta sığınak, otopark, kazan dairesi, zemin katta bir adet dükkan, kapıcı dairesi, 2 adet mesken, normal katlarda 3'er adet mesken mevcuttur. Binaya giriş zemin kattandır. Binada asansör ve doğalgaz tesisatı mevcuttur. Bina giriş kapısı camlı alüminyum kapıdır, bina giriş zemini ve merdivenler mermer, kat holleri seramik kaplıdır. Binaya giriş cephesinden bakıldığında 4.katta (ara katta) sağ-arkadaki meskendir. Mesken 3+1 olup projeden yapılan ölçüme göre net 135m2, duvarlar dahil brüt 155m2 alana sahiptir. Mesken salon, mutfak, biri içerden banyolu ebeveyn odası olmak üzere 3 oda, banyo-wc, kömürlük, antre ve 2 balkondan oluşmaktadır. Meskende salon ve odalarda zeminler laminat parke, duvarlar ve tavanlar plastik boyalıdır.Banyolarda zemin seramik, duvarlar fayans kaplıdır, duş teknesi, duşkabin, klozet ve lavabo mevcuttur. Mutfakta hazır mutfak dolabı mevcuttur.Meskenin dış kapısı çelik kapı, oda kapıları amerikan kapı, pencereleri kaliteli pvc doğramadır. Meskende doğalgaz tesisatı bağlıdır ancak kapalıdır. Mesken 2 cephelidir, etrafı açık olup şehir manzarası mevcuttur. Taşınmazın 12.02.2002 tarihinde ilk yapı ruhsatı aldığı ve17 yaşında olduğu tesbit edilmiştir.
Adresi : Evka 3 Mah. 126/11 Sokak, No:6/1, Kat:4, D:13 Bornova / İZMİR
Yüzölçümü : 135 m2
Arsa Payı : 40/1296
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 785.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibi
1. Satış Günü : 06/01/2020 günü 15:30 - 15:35 arası
2. Satış Günü : 06/02/2020 günü 15:30 - 15:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/5556 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR