BUCAK SULH HUKUK MAHKEMESİ

Burdur Bucak'ta avlulu kerpiç ev mahkemeden satılıktır

BUCAK SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01046238
Şehir : Burdur / Bucak
Semt-Mahalle : ÇUKUR MAH. / BUCAK
: 339
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 05.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/7 Satış
Muhammen Bedeli
:
153,003 TL
Birinci Satış Günü
:
21.10.2019 10:10
İkinci Satış Günü
:
21.11.2019 10:10
Satış Yeri
:
BUCAK RECAİ TOSYALI DÜĞÜN SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BUCAK
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/7 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Burdur İli, Bucak İlçesi, Çukur Mahalle, 167 Ada, 1 Parsel sayılı taşınmaz 339,50 m² büyüklüğünde avlulu kerpiç ev ve ahır vasfında olup, altı ahır, üstü mesken olarak kullanılan iki katlı kerpiç ev ve bahçesinde muhtelif cins ve yaşta ağaçlar bulunmaktadır, taşınmaz doğu yönden komşu parsele cephe olup, diğer yönlerden umumi yola cephelidir, belediye sınırları içerisinde imar planına dahildir, yer olarak Belediye'nin ve Cumhuriyet Meydanı'nın yaklaşık 100 metre güneyinde bulunmaktadır, bölgedeki yapılar kentsel dönüşüm ile yenilenmektedir, elektrik, su, telefon, doğalgaz vb. tüm alt ve üst yapı hizmetleri mevcuttur, parselin üçgen yapısı 3 tarafının yol olması, değerine etki etmektedir, bitişik nizam yapılaşmaya müsaittir, emsalinin 1,20 olduğu ve maksimum inşaat yüksekliğinin 14,50 metre olduğu görülmektedir, üzerinde başkaca fiyatını artırıcı herhangi bir escar yapı bulunmamaktadır.
Kıymeti : 153.003,12 TL
1. Satış Günü : 21/10/2019 Pazartesi günü 10:10 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 21/11/2019 Perşembe günü 10:10 - 10:20 arası
Satış Yeri : BUCAK RECAİ TOSYALI DÜĞÜN SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/7 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR