MUSTAFAKEMALPAŞA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bursa Hamidiye'de 135 m2 daire icradan satılıktır

MUSTAFAKEMALPAŞA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01052793
Şehir : Bursa / Mustafakemalpaşa
Semt-Mahalle : HAMİDİYE (MERKEZ) MAH. / MUSTAFAKEMALPAŞA
Oda Sayısı : 3+1
: 135
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 18.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/287 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
216,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.11.2019 09:10
İkinci Satış Günü
:
10.12.2019 09:10
Satış Yeri
:
Belediye Çevre Temizlik İşleri Müdürlüğü ( Orta Mah Eski Bursa Cad. Adliye Binası Karşısı Mustafakemalpaşa / Bursa )

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MUSTAFAKEMALPAŞA İCRA DAİRESİ
2019/287 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Mustafakemalpaşa İlçe, 695 Ada, 18 Parsel, HAMİDİYE Mahalle/Köy, sungurlar Mevkii, 4 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın A,B VE C bloklardan oluşan çevre düzenlemesi ve peyzajı tamamlanmış olan sitenin B bloğunda zemin kat 3 normal kat olma üzere 4 katlı betonarme karkas sistemde yapılmış binada yer almakta, binanı tüm katları mesken olarak kullanılmakta,dış cephe sıvalı, montalamalı ve boyalı giriş kapısı demir doğrama ve camlı, merdiven sahanlık ve basamakları mermer kaplıdır
Keşif tarihide borçluya ait taşınmaza girilemediği emsal daire ve onaylı mimari proje incelenerek kıymet takdir raporu hazırlandığı bilirkişi raporunda belirtilmiş,kıymet takdirine konu daire bina giriş kapısı sol tarafında,ön kısmı kuzeydoğu cepheli,antre,hol, 3 oda,salon mutfak,banyo, duş, wc ve 2 balkondan oluşmakta,dairenin giriş kapısı çelik kapılı,duvarları alçı sıva ve saten boyalı,pencereler pvc doğrama ve camlı,odalar ve salon zemini laminant parke,salonda ve oturma odasında fransız balkon detayları mevcut,ısıtma sistemi doğalgaz kombi ve kalorifer petekli, dairenin net alanı 120m2 brüt alanı 135 m2dir
Genelde mesken amaçlı ayrık nizam 3-4 katlı binaların bulunduğu mahalde yeralan taşınmaz her türlü altyapı faaliyetlerinden yararlanmakta ilçe merkezine uzak konumda 1/1000 ölçekli imar planı kapsamında imar parseli olan taşınmaz ayrık nizam dört kat yapılaşmaya uygundur .
Adresi : Hamidiye mh. 37. Sk.N:7 Goncagül sitesi b blok1.Kat d:4 m.k.paşa/bursa
Yüzölçümü : 120 m2 net alanı, brüt alanı 135m2
Arsa Payı : 1/24
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 216.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : tapu ve imar kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 14/11/2019 günü 09:10 - 09:15 arası
2. Satış Günü : 10/12/2019 günü 09:10 - 09:15 arası
Satış Yeri : Belediye Çevre Temizlik İşleri Müdürlüğü Orta mh. Eski Bursa Caddesi Adliye Binası Karşısı Mustafakemalpaşa/Bursa
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/287 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR