TAVŞANLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bursa Harmancık'ta 90 m² kargir ev icradan satılıktır

TAVŞANLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01051667
Şehir : Bursa / Harmancık
Semt-Mahalle : MERKEZ MAH. / HARMANCIK
: 90
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 15.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/92 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
216,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.10.2019 14:50
İkinci Satış Günü
:
21.11.2019 14:50
Satış Yeri
:
TAVŞANLI BELEDİYESİ 3. KAT TOPLANTI SALONU TAVŞANLI/KÜTAHYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. TAVŞANLI İCRA DAİRESİ

2018/92 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmaz Bursa İli, Harmancık İlçesi, Merkez Mahallesi Köyiçi Mevkii, 1400 Parselde kayıtlı 90 m² yüzölçümlü kargir ev nitelikli taşınmazdır. Taşınmaz Bursa ili Harmancık İlçesi Merkez Mahallesi Şirin sokak No:5 posta adresindedir. Harmancık Belediye Başkanlığı Fen işleri Müdürlüğünün 02.03.2018 tarih 253 sayılı yazısında Taşınmaz Konut alanında kalmakta olup Ayrık Nizam 3 kata müsaadelidir, denilmektedir. Taşınmazın Belediye Fen İşlerinde yapılan incelemede; herhangi bir inşaat ruhsatı ve yapı kullanma izni bilgisine ulaşılamamıştır. Taşınmaz üzerinde bodrum, zemin 1 ve 2 kat olmak üzere toplam 4 katlı bina mevcuttur. Taşınmaz betonarme yığma ve karma yapı olarak bodrum ve zemin katlar 1996 yılında birinci katlar ve ikinci katlar 2006 yılında yapılmaya başlanmış, ikinci kat henüz tamamlanmamıştır. Zemin kat girişe göre sağdan ve soldan yaklaşık 40 cm çıkıntı olduğu, birinci kattan zemin kata kadar görece giriş cephesinden sağ ve sol taraflardan yaklaşık 60 cm çıkıntı olduğu, tabana göre 1 metre çıkıntılıdır, ikinci kat, teras katı duvarlarında sıva ve dökülmeleri mevcuttur. Taşınmaz kalorifer ısıtmalı olup çatısında güneş enerjisi mevcut olup su ve elektrik hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmaz ilçe merkezinde olup, hastaneye 250 m, çarşıya 150 m, Kaymakamlığa 250 m ve Hisarcık merkez camisine 200 m mesafededir. Taşınmazın bodrum katı bir tarafı taş duvar üzerine, kiriş ve kısmi kolon ve yığma ile yapılmış brüt 90 m² olup, 16 m²'si kalorifer dairesi, 55 m²'si ise ardiye olarak kullanılmaktadır. Taşınmazın zemin katı ise 2+1 daire olarak kullanılmakta olup, kalorifer ısıtmalı, suyu, elektriği ve güneş ısıtmasından sıcak suyu mevcut olup, hol yer döşemesi, mozaikli beton, odalar tahta parke, kapılar ahşap, pencereler PVC olduğu, mutfak tezgahı ve dolabı mevcut olup merdiven boşluğu dahil brüt 95 m²'dir. Taşınmaz 8,5 m² hol, 8 m² oda, 13 m² salon, 14 m² mutfak, 2 m² banyo, 1 m² tuvalet, 1m² tuvalet önü holden mevcut olup, net kullanım alanı 60,5 m² 'dir. Taşınmazın birinci katı 2+1 daire olarak kullanılmakta olup, suyu, elektriği ve güneş ısıtmasından sıcak suyu mevcuttur. Hol yer döşemesi mozaik yer beton, odalar tahta parke, kapılar ahşap, pencereler PVC, mutfak tezgahı ve dolabı mevcuttur. Birinci kat taşınmaz brüt 110 m² olup, 8,5 m² kare hol, 16 m² yatak odası, 8 m² oda, 20 m² salon, 16 m² mutfak, 2 m² banyo, 1 m² tuvalet, 1 m² tuvalet önü hol olmak üzere net kullanım alanı 72,5 m² 'dir. Taşınmazın ikinci katı PVC pencereleri takılmış, yer döşemesi beton, duvarlar sıvasız, tuvalet ve banyo, oda bölmeleri yapılmamış, tavanı ahşap olup, sıvasızdır. İkinci katın brüt alanı 110 m² olup, 30 m² 'lik kısmı üstü açık teras, 55 m²'lik kısım ardiye olarak kullanılmaktadır. Taşınmazın değeri: bodrum, zemin kat, birinci kat, ikinci katı ve arsa bedeli olmak üzere toplam: 216.000,00 TL'dir.
Kıymeti : 216.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 24/10/2019 günü 14:50 - 14:55 arası
2. Satış Günü : 21/11/2019 günü 14:50 - 14:55 arası
Satış Yeri : TAVŞANLI BELEDİYESİ 3. KAT TOPLANTI SALONU TAVŞANLI/KÜTAHYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/92 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR