BURSA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bursa Osmangazi'de 420 m² dubleks daire icradan satılıktır

BURSA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01050794
Şehir : Bursa / Osmangazi
Semt-Mahalle : DEMİRTAŞ CUMHURİYET MAH. / DEMİRTAŞ
Oda Sayısı : 5+1
: 420
Banyo Sayısı : 3
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Mülk Sahibi
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 14.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/14161 ESAS
Muhammen Bedeli
:
1,260,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.11.2019 09:45
İkinci Satış Günü
:
04.12.2019 09:45
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
9. İCRA DAİRESİ
2018/14161 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Osmangazi İlçe, 301 Ada, 12 Parsel, DEMİRTAŞ CUMHURİYET Mahallesi, SIRAYALI 3/7/3 VE TERAS C/8, ÇATI PİYESLİ DUBLEKS KONUT vasıflı taşınmazdır. Söz konusu taşınmaz, Bursa İli, Osmangazi İlçesi sınırları dahilinde bulunan Demirtaş Cumhuriyet Mahallesi, 4. Cadde, Bursa Modern Evleri, 7/c adresindeki Asmalı Yalı'nın, 3. ve teras katındaki 8 no'lu dubleks dairedir. Taşınmazın da içerisinde bulunduğu bina, 2 bodrum+zemin+1 normal+dubleks katlı olmak üzere toplam 6 katlı ve yüksek yapı teknolojisi ile B.A. Karkas niteliğinde yapılmış olup, asansörlü, 24 saat kameralı güvenlik korumalı, site içerisinde, bahçeli, açık ve kapalı olmak üzere otoparklı, yüzme havuzlu, spor ve sosyal alanlıdır. Bursa Modern Evleri adı ile yapılmış olan sitenin içerisinde ayrıca her türlü sosyal ve kültürel alanlar ile market, alışveriş merkezi, anaokulu, kolej gibi eğitim kurumları ve gezinti yapılabilen yapay göl bulunmaktadır. Dış cephe duvar yüzeyleri sıvalı ve boyalı olan bina, eğik çelik çatılı ve üzeri kiremitler ile örtülüdür. Halihazırda, mesken amaçlı olarak kullanılan söz konusu dubleks dairenin beher katının bürüt alanı 210,00 m2. olup, toplam bürüt alanı 420,00 m2. ve toplam net kullanım alanı ise 260,00 m2. dir. Dairenin giriş (3.) katında 2 adet oda, salon, antre, koridor, çamaşır-ütü odası, mutfak ve müşterek banyo-wc-lavabo ile ebeveyn yatak odasında banyo bölümü, üst (teras) katında ise 1 adet yatak odası, hol ve mutfak bölümleri ile 61,40 m2. lik teras alanı, 13,70 m2. lik güneşlenme terası ve 22,50 m2. lik yüzme havuzu bulunmaktadır. Gerek giriş ve gerekse üst kattaki tüm bölümlerin tabanları laminat parke ile kaplı, duvarları alçı sıvalı ve desenli saten boyalı, tavan kenarları da ışık havuzludur. Mutfak bölümünde, üzeri corian kaplı ve ankastreli tezgah ile alt ve üst lake boyalı MDF dolapları mevcuttur. Tüm banyo-wc-lavabo bölümlerinde taban ve duvarlar tamamen seramik olarak yapılmıştır. Dairenin giriş kapısı çelik, iç kapıları camlı ahşap, çift camlı olan balkon ve teras kapıları ile pencere çerçeveleri ise PVC profildir. Kuzey, güney ve doğu cepheli olan dairenin giriş katının doğu cephesinde 2 adet balkonu ve teras katında 2 cepheye de bakan (L) şekilli geniş terası mevcuttur. Doğalgazlı kombi kat kalorifer sistemi ile tabandan ısıtmalı olan dairenin elektrik, doğalgaz ve su abonelikleri bulunmaktadır. Genellikle mesken amaçlı olarak kullanılan yüksek katlı ve ayrık nizam binaların bulunduğu bir mahalde yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine uzak konumda olup, mahallinde elektrik, su, telefon, doğalgaz ve kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur.
Yüzölçümü : 260 m2 (net)
Arsa Payı : 92/52749
İmar Durumu : Osmangazi Belediyesi Başkanlığı Yazı İşleri Müdürlüğü’nün 18.12.2018 tarih ve E.160238 sayılı yazılarında; İlgi yazı tetkik edilmiş olup, İmar ve Şehircilik Müdürlüğümüzce Demirtaş Mahallesi, 301 ada, 12 parselde yapılan incelemede, 1/1000 ölçekli Demirtaş Belediyesi (Yeşilşehir) Uygulama İmar Planı Revizyonu kapsamında, Emsal: 1.50, Hmax.: Serbest, planda belirlenen çekme mesafeleri içerisinde, blok nizam yapılaşma koşullu konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 1.260.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Taşınmaz bilgilerinin Şerh/Beyan/İrtifak bölümünde;
1) 301 ada, 17 parsel aleyhine zemin altını kullanma hakkı bulunmaktadır,
2) TEDAŞ lehine 99 yıl müddetle 98,18 m2. sahada ve 98,13 m2. sahada daimi irtifak hakkı tesisi bulunmakta olup, bu şerhler ile birlikte satışı yapılacaktır.
1. Satış Günü : 06/11/2019 günü 09:45 - 09:50 arası
2. Satış Günü : 04/12/2019 günü 09:45 - 09:50 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/14161 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR